Лікар розповів, як відрізнити симптоми COVID-19 від інших ГРВІ та коли потрібно звертатися до медиків

4,6 т.
Лікар розповів, як відрізнити симптоми COVID-19 від інших ГРВІ та коли потрібно звертатися до медиків

Українцям пояснили, як відрізнити симптоми коронавірусної хвороби COVID-19 від інших гострих респіраторних вірусних інфекцій. Складність полягає в тому, що сам вірус SARS Cov-2 також входить до сімейства респіраторних.

Ключова відмінність у разі коронавірусу – хвороба має більш важкий перебіг, аніж під час звичайної ГРВІ. Про це повідомили у відділенні отоларингології Київської міської клінічної лікарні № 9 у коментарі виданню "Факти".

За словами отоларингола Максима Овсієнка, симптоми вирізняються більш посиленою інтоксикацією, головним болем, підвищеною температурою тіла, порушенням дихання, зникненням нюху, а також вираженою загальною слабкістю.

Відео дня

Зокрема, лікар пояснив зникнення нюху тим, що вірус потрапляє в організм людини через слизові оболонки, часто – верхні дихальні шляхи. На тлі запалення слизова набрякає, що призводить до погіршення стану епітелію, що сприймає запахи. Набряк заважає одорантам потрапляти в рецепторні зони, де мають оцінюватися організмом. Також на сприйняття запахів впливають хронічні захворювання, які через коронавірус можуть загостритися. Йдеться про назальний поліпоз чи алергічні процеси. Може бути й розлад у нервових клітинах, що впливає на нормальне функціонування нюхових цибулин та передачу нервового імпульсу. Тому головному мозку складно оцінити інформацію про запахи.

Лікар радить із цими симптомами одразу звертатися до сімейного лікаря. Також закликав не лікувати нежить народними методами, адже у стаціонар часто потрапляють люди саме після таких процедур. Сильний набряк та погіршення дренажу виділень загрожує запущеним гайморитом чи запаленням фронтальної та гратчастої пазух.

Часом набряк буває настільки стійкий, що слизова може не реагувати на введення лікарських засобів. Для налагодження повітрообміну в навколоносових пазухах необхідне вже хірургічне лікування, зазначив він.

Як повідомляв OBOZREVATEL, українців почали вакцинувати та тестувати на COVID-19 просто на вокзалах.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки