Лікарям уперше вдалося змінити групу крові в органі: деталі

Лікарям уперше вдалося змінити групу крові в органі: деталі

Канадські трансплантологи знайшли спосіб безпечно змінити другу групу крові у донорських органах на першу. Це може знизити відсоток пацієнтів, які довго чекають операції.

Перший випадок медики з науково-дослідного інституту лікарні Торонто описали у звіті, опублікованому в журналі Science. Так, під час експерименту легені людини потрапили до лабораторії від пацієнта з другою групою крові, проте покинули лабораторію вже з першою групою.

Вчені вважають, що наблизилися до створення "універсальних" органів, які б підійшли будь-якому пацієнтові.

На цей час людей, яким потрібна пересадка, ставлять у лист очікування. Знайти донорські органи для пересадки є дуже складним завданням. І справа не лише в тому, що донорів на всіх хворих не вистачає. Не всі органи підходять кожній конкретній людині через антигенну несумісність.

Відео дня

Відомо, що група крові визначається наявністю антигенів на еритроцитах. Кров типу А (ІІ група) містить антиген А, В (ІІІ група) має антиген В, у крові АВ (IV група) є обидва антигени, а в крові 0 (I група) їх немає.

Вченим вдалося змінити другу групу крові в органі на першу.

Найчастіше у світі трапляється перша позитивна група крові (0+) – її носіями є 39% усіх людей на планеті (приблизно 3 млрд людей). Найменше поширена четверта негативна група крові (AB-) – кров такого типу мають лише близько 32 млн осіб (0,4% населення). Негативний резус-фактор буває менш ніж у 7% людей, але в США частка людей із Rh-сягає 16%, а в Новій Зеландії – 18%.

Під час експерименту, використовуючи донорські легені, медики ввели до тканини невелику дозу певних ферментів. Потім команда провела фарбування антитілами, які помітили антигени, що залишилися, щоб можна було побачити, наскільки успішно вони спрацювали. Протягом години понад 90 відсотків антигенів другої групи крові було знищено. За чотири години ця кількість збільшилася до 97.

"Це формально змінює групу крові цих легень на першу", – пояснили вчені.

Однак поки що технологія працює лише для другої групи крові, у планах створення такої самої технології і для третьої.

"Технологія дозволила "обнулити" ці антигени у тканинах донорських легень та отримати універсальну першу групу крові", – додали дослідники.

Відомо, що для переливання потрібна кров тієї ж групи, що й у реципієнта, або групи 0, інакше можливі тяжкі ускладнення.

Попереду в дослідників експерименти щодо трансплантації таких органів на мишах, а потім – на людях. Завершити клінічні випробування планують за півтора року.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вчені розповіли, які продукти не варто їсти людям із певною групою крові.

Звернення команди OBOZREVATEL
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки