МоваЯзык

/ Новини здоров'я

Літнім людям небезпечно дивитися телевізор: названа причина

Вчені довели, що якщо людина старше 50 років занадто багато часу проводить перед телевізором, це погіршує її когнітивні здібності і особливо - словесну пам'ять.

Дослідження опубліковане в журналі Scientific Reports. В експерименті взяло участь понад 3600 людей, що подолали 50-річний рубіж, за ними спостерігали протягом 6 років. У жодного з них на початок експерименту не було діагностовано деменції або схожих проблем.

У результаті ті, хто дивився телевізор більше 3,5 годин у день, відчували явні проблеми з мовною пам'яттю - здатністю швидко згадувати потрібні слова і вирази. У своїх висновках вчені спиралися також на соціально-економічний статус учасників, їх психічне і фізичне здоров'я.

Літнім людям небезпечно дивитися телевізор: названа причина

deti.mail

"Протягом чверті століття висловлювалося припущення, що надлишок телебачення може сприяти розвитку деменції, але це твердження залишається недостатньо перевіреним досвідченим шляхом. Досі не було конкретних рекомендацій, скільки можна проводити перед телевізором літнім людям", - пояснив один з авторів дослідження Ендрю Степто.

Для оцінки впливу телебачення вчені використовували тести на вербальну пам'ять і семантичну швидкість.

"Ключове питання в тому, чому телебачення так пов'язано з когнітивними функціями. Лабораторні експерименти показали, що при перегляді телепередач мозок більш "пильний", але менш сконцентрований. Крім того, він перебуває під впливом швидкої зміни картинки, звуків. На відміну від Інтернету і комп'ютерних ігор, телебачення є найбільш пасивним способом отримання таких стимулів мозку", - пояснив Степто.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше були названі три речі, які вкрай негативно впливають на зір, але їм ми піддаємося постійно.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

0
Коментарі
2
0
Смішно
13
Цікаво
1
Сумно
3
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини