Бебі-бокси в Україні: з'явилося уточнення, хто не отримає "пакет малюка"

128,8 т.
Бебі-бокси в Україні: з'явилося уточнення, хто не отримає 'пакет малюка'

Понад 9 тисяч українських породіль вже отримали так звані "пакети малюка" для догляду за дитиною в рамках ініціативи Кабміну. На отримання "бебі-боксу" можуть розраховувати майже всі батьки.

Про це розповіла в ефірі ObozTV керівник експертної групи директорату соціальних послуг Мінсоцполітики Оксана Сулима. Вона нагадала, що пакет малюка можна отримати після народження дитини, але не пізніше, ніж через 30 днів після цієї дати.

"Передбачено, що під час виписки з пологового будинку мама з дитиною отримують пакет малюка. Вони розписуються лише в акті, тому що вони одразу перевіряють вміст - що є і чого немає. Якщо все нормально, жінка розписується в цьому акті і йде доглядати за своєю дитиною . Якщо в пологовому будинку не буде цього пакета, то його забезпечує орган соціального захисту, але в цьому випадку мама напише заяву", - пояснила Сулима.

Відео дня

Читайте: ''Вали до чиновників!'' У Києві раптово виникли проблеми з бебі-боксами

Представник Мінсоцполітики уточнила, що приватні пологові будинки не є винятком, в них так само повинен надаватися "пакет малюка". Також, за її словами, якщо у жінки термінові пологи і її не встигли довезти до пологового будинку, то потім вона все одно потрапляє до пологового будинку і отримає допомогу. А ось тим, хто збирається народжувати вдома, допомога від Кабміну не передбачена.

"Виняток є в ситуаціях, коли відмовляються від дитини. Якщо мама відмовляється, дитина залишається в пологовому будинку ... Держава продовжує піклуватися про дитину, і в цьому випадку пакет малюка не надається. Якщо мама захворіла, її не виписують, забирають дитину батько або рідні, тоді вони і отримують "пакет малюка", - додала Сулима.

Читайте: Ажіотаж навколо бебі-боксів в Україні: як домогтися і хто не отримає

Бебі-бокси в Україні: з'явилося уточнення, хто не отримає ''пакет малюка''

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше ЗМІ назвали низку недоліків к наборі з 25 необхідних немовляті речей, який почали видавати українським сім'ям з 1 вересня.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки