МоваЯзык

/ mamaclub

Що не так із бебі-боксом: названо головні проблеми "пакета малюка"

Так званий пакет малюка — набір з 25 необхідних немовляті речей, який почали видавати українським сім'ям з 1 вересня, викликає певні нарікання.

Зокрема є питання до актуальності комплектації, а вартість бебі-боксу дещо завищена, йдеться у матеріалі LB.ua. При цьому загалом "Пакет малюка" справляє гарне враження — "яскрава і міцна коробка, яку можна використовувати як колиску, адекватний комплект одягу, набір симпатичних пелюшок".

Також у комплекті є матрацик для коробки, дитячі манікюрні ножиці, термометр для ванни, електронний термометр, пачка вологих серветок, брязкітка, пелюшки і ковдра.

Однак автори зазначають, що все перераховане вище згодилося б молодим батькам, якби вони отримали бебі-бокс відразу після народження дитини в пологовому будинку, а не через тиждень-два, як це відбувається зараз.

"Тобто за цей час їм уже були потрібні і ножиці, і термометри, і ковдра, і кілька комплектів одягу для новонароджених. Тож держава просто викидає гроші, пропонуючи батькам те, що вони вже купили. Згідно з постановою Кабміну, батьки мають отримати "пакунок малюка" не пізніше ніж за 30 днів від дня народження дитини. Проте 30-денним малюкам цей пакунок навряд чи стане у пригоді", — сказано у матеріалі.

Журналісти також вказали на те, що одяг і підгузки, якими комплектується бебі-бокс, часто виявляються замалими.

"З одягу 50-56 розміру більшість малюків виростає протягом місяця. Те саме стосується підгузків. Навіщо потрібні чотири пачки підгузків по 24 штуки 1-го розміру для дітей вагою від 2 до 5 кг? Деякі малюки вже при народженні важать під 5 кг (і починають з одягу 62-го розміру)", — наголосили вони, нагадавши, що Міністерство соціальної політики обіцяє, що вже дуже скоро комплекти видаватимуть у пологовому будинку, як і має бути.

Водночас, за словами авторів статті, заявлена ​​вартість пакета — до 5000 гривень, є завищеною майже вдвічі. Втім, у Міністерстві соціальної політики пояснили, що дана сума — максимально можлива вартість пакета, а реальна вартість "пакета малюка", який сьогодні видають батькам — близько 3700 грн.

Однак після детального аналізу вмісту "Пакета малюка" виявилося, що його приблизна вартість становить близько 2800 грн.

"Плюс коробка, яку можна використовувати як колиску, і матрасик до неї (це шмат поролону в наматраснику). Якщо врахувати, що речі для бебі-боксів купувалися оптом, його вартість має бути ще меншою — максимум тисячі дві", — пояснили журналісти.

Зазначається, що тендери під час закупівлі товарів для бебі-боксу не проводилися, оскільки це проект міжнародної технічної допомоги, оплачений з бюджетних коштів.

"Діє наступна процедура: обласні держадміністрації перераховують кошти проекту Управлінню Організації Об'єднаних Націй з обслуговування проектів (UNOPS/ЮНОПС), і далі закупівлею займається вже ця організація", — сказано у матеріалі.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше у мережі показали вміст бебі-боксу.

Підпишись на наш Telegram. Надсилаємо лише "гарячі" новини!

Читайте всі новини по темі "здоров'я новонародженого" на сайті "OBOZREVATEL".

1
Коментарі
45
6
Смішно
5
Цікаво
66
Сумно
2
Треш

Блоги медицини