Більше дитинства: вчені запропонували продовжити підлітковий вік

13,2 т.
Більше дитинства: вчені запропонували продовжити підлітковий вік

Австралійські дослідники вважають, що прийшов час збільшити період підліткового віку.

Як повідомляє Vesti, якщо раніше вважалося, що він триває з 10 до 19 років, то тепер, на думку фахівців, він закінчується у 24 роки.

Підлітковий вік традиційно визначається як період між дитинством і дорослим часом: від пубертатного періоду (статевого дозрівання) до досягнення дорослої ролі в суспільстві.

Однак у сьогоднішньому світі молоді люди стали більше часу витрачати на здобуття вищої освіти, пізніше одружуються, у них також набагато пізніше народжуються діти. Усе це дещо змінює суспільне уявлення про те, коли ж саме починається доросле життя.

Відео дня

Відзначають, що часові межі підліткового віку вже змінювалися. Вважають, що пубертатний період починається, коли гіпоталамус (область мозку) починає виділяти гормон, що активізує гіпофіз і гонади людини.

На сьогодні молоді люди розвиваються набагато швидше, ніж їхні батьки чи бабусі й дідусі. І у багатьох дівчаток перша менструація настає вже у віці близько 10 років, раніше цілком звичайною нормою настання першої менструації був 14-річний вік.

Читайте: Як виглядає найбільша дитина України: фото та відео богатиря

Автори роботи відзначають, що є й інші аргументи на користь того, чому визначення підліткового віку слід змінити. Наприклад, учені з'ясували, що мозок продовжує розвиватися і після 20-річного віку, а зуби мудрості у багатьох людей не виростають до 25 років.

І, як вже було зазначено, молоді люди стали пізніше одружуватися і народжувати дітей. Згідно з даними Національного бюро статистики Великобританії за 2013 рік, середній вік вступу в перший шлюб для чоловіка становить 32,5 року, а для жінок - 30,6 років. І з 1973 року цей показник збільшився майже на вісім років.

"Хоча багато правових привілеїв, призначених дорослим людям, починаються з 18 років, прийняття дорослої ролі у суспільстві та відповідальності зазвичай відбувається пізніше", - говорить провідний автор дослідження професор Сьюзан Сойєр (Susan Sawyer), директор Центру здоров'я підлітків при Королівській дитячій лікарні в Мельбурні.

За її словами, більш пізні шлюби та народження дітей, а також пізніше настання фінансової незалежності призводить до того, що період "напівзалежного", який характеризує підлітковий вік, дещо збільшується.

Автори вважають, що продовження підліткового віку допомогло б розробити закони, покликані захистити молодих людей, а також допомогти їм на шляху до дорослого життя.

"Вікові рамки завжди довільні. Але сьогоднішнє визначення підліткового віку занадто обмежене. Період із 10 до 24 років краще підходить з урахуванням сьогоднішнього розвитку підлітків", - говорить Сойєр.

Результати дослідження представлені в науковому виданні Lancet Child & Adolescent Health journal.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", креативна мама вирішила своєрідним способом навчити свою 5-річну доньку рахувати гроші, а саме змусила її платити оренду за проживання в батьківській хаті.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки