МоваЯзык

/ mamaclub

Комаровський розповів, як швидко збити температуру дитині

Відомий педіатр Євген Комаровський розвіяв популярний міф про ефективність жарознижуючих препаратів в свічках.

Для досягнення ефекту (швидкого зниження високої температури) мало, щоб свічка просто розчинилася, пише лікар на своєму сайті. Необхідно, щоб ще і діюча речовина швидко потрапила в кров, що у випадку зі свічками малоймовірно при високій температурі.

Причина в тому, що при лихоманці через дефіцит рідини і впливу на судини токсинів в організмі відбувається так звана централізація кровообігу.

Тобто, кровопостачання концентрується в життєво важливих органах (легені, мозок, серце і т.д.), а в інших (наприклад, в шкірі і кишечнику) - відбувається спазм судин.

Ось і виходить, що через високу температуру і спазм судин кишечника всмоктування діючої речовини жарознижуючого засобу в свічках сповільнюється. Найефективніше в цьому випадку працює суспензія (всмоктування через шлунок відбувається швидше) або препарати в уколах.

Щоб зрозуміти, допоможе малюкові свічка чи ні, орієнтуйтеся на його стан. Якщо у нього теплі і рожеві п'яти, значить, централізація кровообігу ще не настала, і свічка спрацює швидко. При холодних ж і блідих стопах краще давати ліки в іншій формі.

Раніше "МедОбоз" розповідав, як швидко збити температуру дорослому.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Батьки і діти" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
1
0
Смішно
2
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини