Вчені з'ясували, як місяць народження впливає на здоров'я дитини в майбутньому

24,5 т.
Вчені з'ясували, як місяць народження впливає на здоров'я дитини в майбутньому

Згідно з даними нового дослідження вчених із Іспанії, місяць народження дитини впливає на те, з якими проблемами зі здоров'ям вона може зіткнутися в майбутньому.

Про це повідомляє видання Daily Mail.

Під час дослідження вчені зіставили місяці народження з 27 хронічними захворюваннями, щоб зрозуміти, чи змінило це ставлення до довгострокового здоров'я, і з подивом виявили, що зв'язок між місяцем народження людини і майбутніми хронічними проблемами зі здоров'ям дійсно є.

Вчені проаналізували дані більше 30 000 чоловік, і з'ясували, що у хлопчиків, народжених у серпні, майже в два рази вище ризик розвитку астми в порівнянні з тими, хто народився на початку року. А вересневі чоловіки майже в три рази частіше страждають від проблем із щитовидною залозою, ніж ті, хто народився в січні. Що стосується здоров'я дівчаток, то, згідно з даними дослідження, ті, хто народився в липні, на 27 відсотків частіше піддаються діагнозу високого кров'яного тиску і на 40% частіше стикаються з проблемою нетримання.

Відео дня

Якщо говорити про результати в цілому, то вересневі діти мають найменший шанс на діагностику хронічного захворювання.

Також вченими були виявлені і місяці, які сприятливо впливають на здоров'я дитини.

Наприклад, хлопчики, які народилися у червні, на 34% менше схильні до депресії, а 22% менше схильні до діагнозу з болем у попереку. А дівчатка, народжені в перший місяць літа, мають на 33% менший ризик страждати від постійної мігрені, а ймовірність зіткнутися з проблемами під час менопаузи менша на 35%.

"У цьому дослідженні ми виявили значний зв'язок між місяцем народження і виникненням різних хронічних захворювань і довгострокових проблем зі здоров'ям. Місяць народження може вести себе як показник періодів раннього впливу різних чинників, таких як вплив ультрафіолетових променів, вітаміну D, температури, сезонного впливу вірусів і алергії, які можуть вплинути на розвиток новонародженого, диференціація моделей за ознакою статі показала, що у чоловіків і жінок може бути різна вразливість до цих факторів раннього впливу", - прокоментував результати провідний автор дослідження професор Хосе Антоніо Кесада.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені розповіли про вплив алкоголю під час вагітності.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки