Вчені з'ясували, як грудне вигодовування впливає на ризик розвитку раку у жінок

10,9 т.
Вчені з'ясували, як грудне вигодовування впливає на ризик розвитку раку у жінок

Вчені з Австралії з'ясували, що жінки, які годують своїх дітей протягом рекомендованих шести місяців, можуть знизити власний ризик розвитку раку ендометрія на 11 відсотків.

Про це повідомляє видання Daily Mail.

Експерти проаналізували дані 17 минулих досліджень, серед них була інформація про понад 26 000 жінок, у яких коли-небудь була дитина, чи годували вони грудним молоком і протягом якого періоду. Також дані включали інформацію о 9000 жінок з раком ендометрія. В результаті було виявлено, що жінки, які коли-небудь годували грудьми своїх дітей, мали на 11 відсотків менше ймовірності на діагностування раку ендометрія, в порівнянні з тими, у кого діти були, але вони їх не годували грудьми. Вчені відзначають, що чим більше триває грудне вигодовування, тим більше шансів знизити ризик розвитку хвороби.

Відео дня

"Рак матки стає все більш поширеним, і нам потрібно спробувати запобігти цьому. Чим більше жінок знають про те, що вони можуть зробити, щоб знизити ризик майбутніх діагнозів раку, тим краще. Це повідомлення не тільки важливе для жінок, які приймають рішення про грудне вигодовування, але і для суспільства, щоб зрозуміти переваги, навіщо підтримувати жінок під час грудного вигодовування протягом досить тривалого періоду часу. Хоча ця частина фактичних даних сама по собі не може переконати жінок годувати грудьми, проте вона дає зрозуміти загальну картину успіхів в галузі охорони здоров'я, які можуть виникнути в результаті грудного вигодовування", - прокоментувала дослідження провідний автор Сьюзан Джордан.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені виявили нові дані про вплив грудного молока на немовлят.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки