Чому не можна сварти дітей: названі 5 важливих причин

15,8 т.
Чому не можна сварти дітей: названі 5 важливих причин

Виховання дитини - процес досить нелегкий. І бувають ситуації, коли обійтися без покарання просто неможливо. Однак всі батьки з деяким досвідом за плечима прекрасно розуміють, що крик або підвищений тон - це не найкращий спосіб пояснити дитині, в чому вона не права.

Сьогодні, до міжнародного дня захисту дітей "Обозреватель" зібрав для вас п'ять вагомих причин, що мають наукові докази, що пояснюють, які наслідки для дитячої психіки і здоров'я несуть такого роду емоційні сплески батьків.

Причина №1 - дитина не розуміє, чому на неї кричать

Діти у віці до чотирьох років не здатні співпереживати і розуміти почуття інших. Тому кричати на дитину, сподіваючись, що вона зрозуміє ваші емоції і усвідомлює свою провину - марно, оскільки в дитячому мозку ще дозріли нервові волокна, які відповідають за почуття до інших. Якщо малюк у чомусь не правий, постарайтеся пояснити, але не кричіть, і не намагайтеся викликати співчуття.

Відео дня

Читайте: Вчені назвали відмінності у відносинах батьків до доньок і синів

Причина №2 - щоб уникнути покарання, дитина почне обманювати

Якщо ви хочете, щоб у вас з дитиною були чесні й довірливі відносини - не сваріть її за кожен необачний вчинок. Вже не одними вченими, та й на особистій практиці багатьох поколінь доведено, що якщо діти впевнені в тому, що за таку поведінку вони будуть покарані, то швидше за все приховають правду, ніж відмовляться від подібної поведінки. Тому, основне завдання батьків - показати, що самим вчинком ви не задоволені, і розповісти, як слід було б вчинити (без моралей та докорів), але вдячні дитині за те, що вона не приховала від вас правду.

Причина №3 - часті конфлікти в сім'ї відбиваються на успішності в школі

Як показують результати багатьох досліджень, якщо батьки занадто суворі у вихованні, і вимагають від дітей високих оцінок в школі, відмовляючи, як покарання, в цікавому проведенні часу або важливих для школяра покупках, вони ризикують виростити бунтаря. На думку вчених, якщо дитину постійно сварять і дорікають їй, вона починає відчувати себе непотрібною, поганою. В результаті виростає людина з низькою самооцінкою, і нерідко потрапляє в відповідне оточення. Пам'ятайте, дитині в будь-якому віці важливе розуміння та похвала від батьків. Якщо вона не справляється з якимось предметом в шкільній програмі, їй потрібно допомогти, а не лаятися чи кричати.

Читайте: Як уникнути нервування: важливі поради батькам

Причина №4 - діти не менше дорослих схильні до емоційного переїдання

Багато дорослих часто тягнуться за солодким, щоб заспокоїти нерви і зняти напругу. Британськими вченими було встановлено, що діти реагують на переживання аналогічним способом. На думку дослідників, основна причина такої поведінки - емоційна атмосфера в сім'ї. Тобто, чим більше стресових ситуацій переживає дитина, тим більше вона схильна до переїдання і, як наслідок, до ожиріння. Крім того, експерти не радять використовувати улюблену їжу дитини в якості покарання - якщо їй будуть часто відмовляти в солодкому через погану поведінку, це також може привести до подальших проблем з вагою.

Причина №5 - діти інакше сприймають життєві ситуації

Американські вчені провели цікавий експеримент, результати якого показали, що діти не звертають уваги на те, що важливо для дорослих, але в той же час для них значущі моменти зовсім інші. Тому, перед тим, як підвищити голос на дитину, згадайте, що в її очах навколишній світ зовсім інший, а в віці 4-5 років вони його активно досліджують, експериментують, дізнаються нове. Не відбивайте у них це бажання своїми докорами і обсмикуванням, коли малюки виростуть, вони скажуть вам спасибі! Захистіть своїх дітей від жорстокості та негативних емоцій, доросле життя з усіма його проблемами у них ще попереду.

Поділитися своїм досвідом або запитати поради у інших батьків, ви можете на нашому форумі та сторінці в соціальній мережі Facebook.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені назвали кілька секретів для батьків, які допоможуть виховати добру дитину.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки