Вчені з'ясували, як надмірна вага в дитинстві впливає на здоров'я дитини в майбутньому
Вчені зі США і Великобританії з'ясували, що надмірна вага у віці 8 або 13 років збільшує ризик розвитку депресії в майбутньому.
Про це повідомляє видання Daily Mail.
Згідно з даними нового дослідження, надмірна вага в дитячому віці впливає на можливість розвитку депресії в майбутньому більше, ніж ожиріння в середньому віці. Крім того, зайва вага в дитинстві може назавжди пошкодити самооцінку.
Під час дослідження вченими були проаналізовані дані близько 1000 осіб, середній вік яких склав 75 ??років. В першу чергу експерти з'ясували, чи були в учасників дослідження симптоми депресії або їм був раніше поставлений такий діагноз. Після цього, вчені прирівняли дані до записів учасників у медичних картках, щоб з'ясувати, чи була у них надлишкова вага в дитинстві та у віці близько 50-ти років.
Читайте: Алергія на фрукти і ягоди: в чому причина і як уникнути
В результаті з'ясувалося, що зайва вага в дитячому віці є більш сильним предиктором депресії в старшому віці, ніж надмірна вага в середньому віці. Експерти визначили, що ожиріння у віці 8-ми або 13 років збільшує ризик виникнення депресивного стану, а проблеми із зайвою вагою в перебігу всього життя в чотири рази збільшують шанси на психічний розлад.
"Наші результати показують, що деякі з основних механізмів, що пов'язують надмірну вагу або ожиріння з депресією, походять з дитинства. Виною тому можуть бути загальний генетичний ризик або низька самооцінка, яка часто асоціюється з тими, хто не відповідає ідеальному типу тіла. З огляду на зростання підліткового ожиріння і більший вплив соціальних медіа на ідеальний образ, розуміння взаємозв'язку між дитячим ожирінням і депресією має вирішальне значення", - прокоментували результати дослідження вчені.
Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені з'ясували, якої непоправної шкоди здоров'ю дітей завдають веганські дієти.