Як правильно вибрати взуття дитині: поради батькам

7,4 т.
Як правильно вибрати взуття дитині: поради батькам

Неправильний вибір дитячого взуття часто стає причиною плоскостопості або неправильного формування стопи дитини. Щоб уникнути таких неприємних сюрпризів вибирайте взуття для вашого чада зручне, комфортне і за розміром. Крім того, якщо у вас вже є сумніви з приводу правильно розвитку ніжки вашого малюка, обов'язково зверніться за консультацією до ортопеда.

А сьогодні ми підкажемо, на які моменти потрібно обов'язково звернути увагу.

Розмір

Дитяче взуття не повинна бути занадто тісним або навпаки вільним. Найкраще, якщо воно буде точно за розміром, з запасом в 1 см від носка взуття до великого пальця. Перед тим, як відправитися в магазин можна виміряти ніжку малюка, намалювавши стопу на картонці. Тоді вам не доведеться просити дитину міряти кожен черевик, а тільки ті, підошва яких трохи більше вирізаного сліду, але має таку ж форму. Обов'язково міряйте обидва черевики, оскільки одна нога може бути більша за іншу, а важливо, щоб дитині було комфортно.

Читайте: Дитина гризе нігті: як боротися зі шкідливою звичкою

Підошва та каблук

Вибираючи зручне взуття для свого чада особливу увагу варто приділити підошві виробу - вона повинна бути жорсткою, але в той же час гнучкою і легкою. Варто відзначити, що у віці до 5-ти років ніяких підборів або інших підвищень у взутті бути не повинно. Після досягнення 5-річного віку вже можна дивитися на взуття з невеликим піднесенням (найкраще, якщо воно буде не більше ніж 1/15 довжини стопи дитини).

Носок та п'ята

Звужений носок - не найкращий варіант для дитячого взуття, він повинен бути просторим і заокругленим. Щоб уникнути розбитих пальців, вибираючи взуття на літній сезон, подивыться на моделі з закритими пальцями.

Крім того, важливо звернути увагу на задник вироби. Для кращої фіксації дитячої ніжки він повинен бути жорстким. Щоб перевірити жорсткість задньої стінки досить натиснути на взуття і подивитися на результат - якщо залишилися вм'ятини, краще пошукати інший варіант. А ось щоб уникнути больових відчуттів і мозолів, подивіться, щоб зсередини задник був покритий м'якою тканиною без швів.

Читайте: Дитяча пісочниця: основні небезпеки для здоров'я дитини

Супінатор

Наявність супінатора в моделі дитячого взуття - вагомий плюс, оскільки в цьому випадку стопа крихітки фіксується в анатомічному положенні, запобігаючи розвитку плоскостопості.

Матеріал

Не менш важливий і сам матеріал, з якого пошите дитяче взуття. Кращим варіантом будуть вироби зі шкіри або текстилю - саме таке взуття добре підлаштовується під ногу та пропускає повітря, дозволяючи дитячій ніжці "дихати".

Поділитися своїм досвідом або запитати поради у інших батьків, ви можете на нашому форумі та сторінці в соціальній мережі Facebook.

Читайте також на нашому сайті про те, що потрібно знати батькам про дитячу плоскостопість.