МоваЯзык

/ mamaclub

Вперше у світі: в Україні народилася дитина від трьох батьків

В Україні народилася перша в світі дитина від ДНК трьох осіб.

Про це повідомляють "Вести" .

Дівчинка, в якої аж "троє батьків", з’явилася на світ 5 січня. Її самостійно народила 34-річна українка, яка тривалий час не могла виносити дитину.

Відомо, що метод "трьох батьків" полягає в пересадці ДНК мітохондрій (частинки клітин, що відповідають за вироблення енергії) від жінки-донора (анонімного) в яйцеклітину матері.

"У результаті ми отримали "реконструйовану" яйцеклітину, що мала генетичний набір ядерної ДНК від матері і батька (приблизно 25 тисяч генів) і цитоплазматичної ДНК від донора (37 генів), тобто дитина має "трьох батьків". Наявність ДНК від трьох осіб була підтверджена під час обстеження дитини під час вагітності в лабораторіях України і Німеччини. Народження маляти після цього методу лікування зареєстровано вперше в світі", – розповів директор клініки репродуктивної медицини Валерій Зукін.

Саму технологію народження дитини з трьома ДНК винайшли у Великобританії на початку 2000 років, але британський уряд узаконив цю процедуру тільки два роки тому.

В Україні такий спосіб зачати дитину поки не передбачений законом. Процедура була для новоспеченої мами безкоштовною, оскільки вона погодилася на це в рамках добровільного експерименту.

Вартість процедури поки невідома.

Як повідомляв "Обозреватель", відома американська співачка народила первістка в 50 років.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини