МоваЯзык

/ mamaclub

Доктор Комаровський розповів, чи властиво дітям приховувати своє погане самопочуття

Найчастіше, якщо у дитини виникає проблема, за допомогою вона біжить до своїх батьків. Але, іноді буває так, що малюк до останнього не зізнається, коли у нього щось болить. Чому так відбувається на своєму сайті розповів відомий педіатр Євген Комаровський.

До лікаря звернулася жінка, описавши в листі свій страх про те, що через сильну скритність дитини, боїться пропустити початок хвороби: "Моя дитина дуже скритна, ніколи нічого не розповідає, і ні на що не скаржиться, навіть якщо погано себе почуває. Я дуже переживаю, що можу пропустити щось серйозне...", - пише вона.

На думку педіатра, причина такої дитячої скритності - у відсутності взаєморозуміння між дорослим і дитиною. "Дітям абсолютно не властиво приховувати хворобу. Ну а якщо дитина передбачає, що реакцією на її скарги будуть крики, заборони і обмеження, то зрозуміло, що вона буде приховувати хворобу до останнього", - пише Комаровський.

Однак, як уточнює лікар, причина може бути і в іншому, коли провини батьків немає. Наприклад, дитина знає, що зовсім скоро має статися якась важлива для нього подія - довгоочікувана поїздка або прогулянка, а тут - застуда. "Хоча іноді складаються такі обставини, коли ніхто не винен: зібралися завтра з татом на рибалку, а вранці дитина прокинулася, і у неї болить живіт... Ну як про це сказати батькові, якщо точно знаєш, що після цього рибалка зірветься, а ми про неї мріяли 2 місяці...", - наводить приклад педіатр.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", Комаровський розповів, чи потрібні дитині додаткові фізичні навантаження.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

Читайте всі новини по темі "Дитячі інфекційні хвороби" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини