Коли потрібен хірург? Доктор Комаровський про гігієну хлопчиків

43,2 т.
Коли потрібен хірург? Доктор Комаровський про гігієну хлопчиків

Для кожної мами хлопчика ця тема вкрай важлива. Про неї говорять багато, але до єдиної думки, як і у випадку інших спірних питань, так і не прийшли. Відомий український педіатр Євген Комаровський на своїй сторінці в соціальній мережі Instagram розкриває важливі моменти, і зазначає, на що батькам варто звернути увагу.

"Труднощі з выдкриттям голівки статевого члена у хлопчиків бувають дуже часто. Це одна з вікових особливостей. Тобто фізіологічний фімоз - це не хвороба, а варіант вікової норми, просто в одних це виражено більше, в інших менше " - зазначає Комаровський.

Что такое фимоз? С точки зрения терминологии, любое сужение отверстия крайней плоти - это фимоз. Но с практических позиций, т.е. для врача-практика - надо, чтоб еще и воспаление было! . Трудности с обнажением головки полового члена у мальчиков бывают очень часто. Это одна из возрастных особенностей. Т.е. имеет место физиологический фимоз - не болезнь, а вариант возрастной нормы, у одних это выражено больше, у других меньше. . Чем опасен физиологический фимоз? Тем, что трудность обнажения головки вызывает проблемы с уходом за крайней плотью. Проблемы эти возникают при перегреве, потливости, аллергических реакциях, нарушениях элементарных гигиенических норм - внутренняя поверхность крайней плоти вырабатывает смазку (смегму), которая, если не удаляется, может инфицироваться и вызывать воспаления. . Когда нужны хирурги? Нередко вследствие воспалительного процесса образуются спайки между головкой и крайней плотью, их тогда хирурги разрывают. Когда часто повторяются воспалительные процессы. Когда ребенка постоянно беспокоит зуд или боли. Когда возникают трудности с мочеиспусканием. Когда родственники или сам ребенок "доигрались" - обнажили головку, а вернуть крайнюю плоть на место не могут - это очень опасно, и если хирурги немедленно не вмешаются, возможна гангрена головки - называется такое состояние - парафимоз. . Кстати!!! Наиболее частая причина парафимоза - МАМА, которая начиталась умных книжек, где написано, что головка обязательно (!) должна открываться, ну и... . У подавляющего большинства детей физиологический фимоз постепенно уменьшается и в периоде полового созревания эта тема благополучно оказывается закрытой. . Самое "страшное", чем грозит ребенку фимоз - это операция обрезания, которая, по мнению миллиардов мужчин на земном шаре, совсем не ухудшает жизнь. В конце концов, ну нет в этом слове "фимоз" чего-то особенно страшного. Ну будут у вашего сына проблемы? Несколько минут, и тема будет закрыта. . Подробнее в ШДК "Гигиена мальчиков" . #докторкомаровский

A photo posted by Доктор Комаровский (@doctor_komarovskiy) on

Лікар зазначає, що фізіологічний фімоз може бути небезпечним для здоров'я хлопчика з тієї причини, що виникають труднощі в особистій гігієні. Проблеми можуть виникнути в разі перегріву, надмірної пітливості, при алергії. "Внутрішня поверхня крайньої плоті виробляє мастило (смегму), яка, якщо її не видаляти, може викликати запалення", - говорить він.

Відео дня

Дуже часто батьки задаються питанням в якій ситуації потрібен хірург? На це питання Комаровський відповідає, що хірургічне втручання потрібне в тому випадку, якщо внаслідок запального процесу між головкою і крайньою плоттю утворилися спайки і дитину це турбує, вона скаржиться на біль та свербіж. "Коли часто повторюються запальні процеси. Коли дитину постійно турбує свербіж або біль. Коли виникають труднощі з сечовипусканням. Коли родичі або сама дитина "догралися" - оголили голівку, а повернути крайню плоть на місце не можуть - це дуже небезпечно, і якщо хірурги негайно не втрутяться, можлива гангрена голівки - називається такий стан - парафимоз", - перераховує можливі проблеми лікар.

Як стверджує педіатр, у переважної більшості дітей фізіологічний фімоз поступово зменшується і в період статевого дозрівання ця тема благополучно виявляється закритою.

Як повідомляв "Обозреватель", Комаровський назвав основні препарати, які повинні бути в дитячій аптечці.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки