Масаж для немовлят: названі важливі рекомендації

26,5 т.
Масаж для немовлят: названі важливі рекомендації

Коли в сім'ї з'являється новий член родини - маленький, рожевощокий карапуз, у батьків неминуче виникає безліч питань по догляду за малюком, його здоров'ю та вихованню.

Одним з таких важливих моментів є масаж для немовлят. Багато експертів схиляються до думки, що масажувати новонародженого можна вже в перші дні життя, оскільки це стимулює кровообіг і впливає на розвиток моторики, а також допомагає м'язам крихітки розслабитися, бути більш спокійним і краще спати.

Однак масаж потрібно робити правильно, щоб не завдати шкоди маленькій дитині. Якщо ви не наважуєтеся робити його самостійно, зверніться до професійних дитячих масажистів - вони часто є при поліклініках. Якщо ж все-таки у вас є бажання навчитися масажувати свого малюка самостійно, зверніть увагу на кілька важливих порад:

Відео дня

- зовсім маленькій дитині масаж потрібно робити дуже обережно, уникаючи сильних натискань - дитині достатньо легких погладжувань;

- перед масажем створіть комфортні умови в кімнаті для крихітки - температура повітря в кімнаті повинна бути такою, щоб їй було і не холодно, і не жарко. Оптимальний варіант - 21-22 градуси, однак перед початком процедури бажано добре провітрити приміщення;

- оптимальний час для масажу - 20-30 хвилин після годування, коли дитина ще сита і задоволена, але вже встигла переварити отриману їжу;

- масаж животика краще починати робити тільки після досягнення малюком двомісячного віку - після того, як у нього повністю заживе пупкова рана;

- масаж грудничку варто робити легкими рухами по ходу суглобів, торкаючись тіла немовляти тільки кінчиками пальців;

- щоб пом'якшити шкіру малюка, використовуйте під час масажу дитяче масло;

- під час процедури обов'язково підтримуйте з ним контакт - розмовляйте, хваліть його, посміхайтеся, і підберіть музичний фон, який допоможе дитині розслабитися.

Поділитися своїм досвідом або запитати поради у інших батьків, ви можете на нашому форумі і сторінці в соціальній мережі Facebook.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", названі шість порад, які допоможуть дитині швидко заснути.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки