Підвищує ризик на 90%: вчені назвали нову небезпеку від куріння для жінок

13,0 т.
Підвищує ризик на 90%: вчені назвали нову небезпеку від куріння для жінок

Вчені з Університету науки і технологій Хуачжонг (Китай) прийшли до висновку, що вагітні, які курять, схильні до додаткового ризику народження дітей з косоокістю. Для підтвердження цього вони провели аналізи у 5000 дітей.

Як ідеться в результатах дослідження, оприлюднених на платформі Wiley Online Library, під наглядом перебували діти і підлітки, матері яких не припиняли курити навіть під час вагітності.

Вивчивши їхні показники здоров'я, медики запевнили, що відсоток ризику відхилень у плода прямо пропорційний кількості вживаного жінкою нікотину. Ризик виникнення косоокості зростав від 17 до 80%, залежно від того, скільки сигарет викурювала майбутня мама.

Відео дня

Читайте: Уповільнює старіння мозку: вчені розповіли про користь популярної дієти

Ілюстрація

"Результати нашого метааналізу показують, що куріння матері під час вагітності пов'язано з більш високим ризиком косоокості у потомства", ‒ підсумували дослідники.

Як писав OBOZREVATEL, медики також переконані, що куріння у чоловіків може посприяти відхиленням у розумових здібностях їхніх дітей.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки