Соска змінює орієнтацію малюка? Яку маячню несуть з приводу пустушок

16,5 т.
Соска змінює орієнтацію малюка? Яку маячню несуть з приводу пустушок

Жоден лікар не скаже вам, чи потрібно або не можна давати дитині соску. Це рішення, яке ви, як і багато інших, повинні будете прийняти самостійно на рівні сімейної наради. Хоча зовсім недавно я дізналася про те, що іноді соска стає єдиним порятунком для тих діток, у яких проблеми з смоктальним інстинктом, а значить, вони не можуть харчуватися самостійно - материнськими грудьми або з пляшечки. Особливо така проблема часто зустрічається у недоношених малюків. У таких випадках соска - відмінний вихід і з приводу, давати чи ні, не варто і роздумувати.

Я ж розповім про свій досвід і свою ситуацію. До народження дитини ми з чоловіком так і не змогли визначитися, чи давати малюкові соску, чи ні. Але все вирішила бабуся. В один з приходів в пологовий будинок вона дала малюкові соску, яку він з радістю взяв. Ось і вся історія.

Але найголовніше питання, яке турбує багатьох батьків, як відучити дитину від пустушки.

Читайте: Як привчити дитину до горщика: досвід молодої мами

Відео дня

Зазначу, що ми купували багато різних сосок, які можуть коштувати від кількох десятків і до пари сотень гривень. Але малюк виявився вередливим і консервативним. Йому сподобалася лише одна фірма і, незважаючи на те, що на соці було зазначено, що вона призначена до 6 місяців, він продовжував нею користуватись до переможного розставання з цією звичкою.

Був період, коли він випльовував соску і не визнавав її. Ми з полегшенням зітхнули і зраділи. Але, коли стали різатися зуби, соска знадобилася знову. Жодні гризунки, створені спеціально для періоду прорізування зубів, його так і не зацікавили, а ось соска підійшла ідеально.

Він смоктав пустушку тільки перед сном і на початку сну, а ось в повсякденному житті вона його не приваблювала. Але чим старше ставала дитина, тим складніше йому було пояснити, що соска їй більше не потрібна. Особливо не втішали моменти, коли під час сну соска випадала з рота, і він починав кричати і прокидався.

Відучити від соски дитину не склало труднощів. Спочатку я його почала вкладати його без соски вдень, потім вночі. Причиною розставання з соскою послужив той факт, що він обходився без неї більшу частину часу. Я зовсім не вірю в міф про криві зуби, та й вигляд дитини з соскою, навіть в два-три роки, мені зовсім не противний і не дратує. Просто соска - це аксесуар, а за ним треба доглядати. Дитина вічно упускає соску, втрачає, в результаті дратується і плаче.

До півтора років ми зовсім відмовилися від соски. Кілька разів малюк, який звик до пустушки, питав, де соска і навіть вимагав. Але завдяки частим поясненням і роз'ясненнями, що до чого, малюк здався і вирішив жити без соски.

Читайте: "У моєму випадку годування груддю закінчилося плачевно": досвід молодої мами

Уже після розставання із соскою я прочитала безліч блогів і статей матерів, які впевнені, що пустушка - це суще зло. Яких тільки теорій я не побачила: Фрейд би точно плакав. Зіпсовані зуби - це ще квіточки. Чого тільки варті теорії з приводу нетрадиційної орієнтації!

Знаю і таких діток, які в два роки ще з соскою, але у розвитку нічим не відрізняються від "бессосочних". Бувають випадки, коли дитина замість соски смокче свій палець або якусь річ. У таких випадках, чисто моя об'єктивна думка, краще вже використовувати соску, яка для цього створена.

Я особисто для себе вирішила, що соска - це не зло. Кожна мати і батько повинні самі вирішити, чи потрібен цей аксесуар для їхньої дитини чи ні. Поради, міфи і забобони щодо пустушки - це все відносне. Головне, що думаєте про це ви. Ну і звичайно, якщо вже зважилися купити дитині соску, то подбайте про її якість і дотримуйтеся гігієни.

В яких випадках дійсно не варто давати соску малюкові:

- у нього все в порядку і без соски

- він легко засинає і швидко заспокоюється

- є протипоказання лікаря

- ви не хочете давати малюкові соску

- ви не хочете потім довго, або як бог пошле, відучати дитину від соски

У будь-якому випадку, слава богу, питання соски або пустушки не таке важливе і критичне у розвитку дитини.

Читайте також на "Обозревателе" блог про кольки у дитини.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки