В українському пологовому будинку розгорівся скандал через НП із дитиною

164,0 т.
В українському пологовому будинку розгорівся скандал через НП із дитиною

У Рівному акушери відмовилися робити жінці кесарів розтин, незважаючи на важкі пологи та непостійне серцебиття немовляти, після яких воно впало у кому.

Як передає ТСН, інцидент стався із 22-річною Анастасією Редько, у якої це була перша вагітність. У важкому стані новонародженого вона звинувачує лікарів.

За її словами, вагітність проходила добре, вона постійно перебувала на контролі у жіночій консультації. Однак після 40-го тижня пологи не почалися, тому її направили в патологічне відділення пологового будинку через так звану переношену вагітність.

Відео дня

Читайте: У Києві під час пологів на дому померла дитина

"У понеділок (29 жовтня. — Ред.) я поступила у патологічне. Мене подивилися і сказали, що треба ставити катетер Фолея (використовується для стимуляції пологів. — Ред.)", — розповіла жінка.

В українському пологовому будинку розгорівся скандал через НП із дитиною

Після цього у неї почалися перейми, однак народжувати вона не могла — катетер недостатньо розширив матку.

"У мене є знайома акушерка в лікарні, я попросила її привести чергового лікаря, щоб він оглянув мене і сказав, як правильно мені зробити, можливо, на вечір простимулювати пологи, щоб я до ранку не чекала. Сил просто не було", — розповіла Редько.

У результаті, приблизно о 20:00 її на пологи взяв лікар-акушер Жильчук. Жінці поставити крапельницю для стимулювання пологів, після чого їй різко стало зле.

Читайте: У Києві за дивних обставин померла породілля

"У мене були підключені датчики, які показали серцебиття дитини 0. Потім 50, потім знову 0. Нормальне серцебиття має бути від 110 до 160 ударів. Датчик постійно пищав і падав. Вони усі збіглися, не знали, що робити. На кушетку клали, крутили, щоб просто прослухати серцебиття", — розповіла породілля, додавши, що через деякий час ситуація дещо стабілізувалася, але протягом наступних двох годин повторювалася ще двічі.

"Сил не було терпіти. Я просто кричала, просила: "Кесаріть мене, зробіть, будь ласка, щось! "Чому лікар із таким стажем не зрозумів, що з дитиною щось не так і потрібно її рятувати? Чому не взяти і просто не зробити кесарів розтин, щоб зараз моя дитина просто була здорова?" — питає вона.

За її словами, лікар відмовив їй, коли вона просила зробити епідуральну анестезію, аргументувавши це тим, що для цього вже пізно. "Сказав, ти вже стільки терпіла, ти повинна ще потерпіти й зробити це сама", — додала жінка.

Читайте: У пологовому будинку під Одесою через горе-матір померло немовля

Пологи почалися приблизно о другій ночі, під час яких, як розповіла Редько, лікар кричав і лаявся на неї. "Тужся, бл*ть!" Я кажу, що не можу, а він: "Дівчинко, бл*ть, ти не на дискотеку потрапила", — переказала жінка.

Щоб витягнути дитину, лікар використовував вакуумний апарат. Однак пуповина обвилася навколо тіла немовляти й була перетиснута.

"Якісь жінки прибігли, вони тиснули мені на живіт. Лікар тиснув на живіт. Я нічого не відчувала, просто почала тужитися і майже відключилася. Пам'ятаю тільки, що мені холодну ганчірку поклали на обличчя й груди, а потім поклали дитину й одразу забрали", — згадала жінка.

Читайте: У мами на очах: на Одещині немовля потонуло в каструлі

"Я побачила, що з дитиною щось не так, питаю у лікаря, чому він не кричить, а той каже: "Ти так, бл*ть, тужилась!" — продовжила вона.

Медики реанімували новонародженого, встановили апарат штучного дихання і забрали в реанімацію. Зараз дитина перебуває у комі, прогнози лікарів невтішні.

В українському пологовому будинку розгорівся скандал через НП із дитиною

Після пологів лікар Жильчук пояснив, що дитина потрапила в реанімацію саме тому, що деякий час перебувала без кисню через перетиснуту пуповину. У хлопчика діагностували асфіксію. Свою вину лікар у розмові з Анастасією заперечував.

Як писав OBOZREVATEL, у Бразилії жінка вийшла із 23-денної коми після того, як їй дали потримати її новонароджену дитину. 28-річна Аманда де Сільва була госпіталізована через гострий напад епілепсії, який стався у неї під час останніх тижнів вагітності.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки