Вагітність після раку грудей: чи є небезпека?

Вагітність після раку грудей: чи є небезпека?

Повернення до нормального життя після лікування раку сприймається як одна з найважливіших цілей. Це особливо стосується жінок, яким діагноз поставлений у репродуктивному віці, і вони ще планують мати дітей.

Згідно з метааналізом, представленим на симпозіумі раку молочної залози у ​​Сан-Антоніо, у тих, хто вижив після раку грудей менше шансів завагітніти, у них також вищий ризик важких пологів і ускладнень у плода. Проте, як свідчать дані, ризик рецидиву раку вагітність не збільшує.

Як відзначають дослідники, через постійне підвищення віку першої вагітності в останні роки у багатьох жінок діагностується рак грудей до того, як вони завершать свої репродуктивні плани. У цьому контексті деякі види лікування раку можуть зменшити фертильність. Крім того, багатьом жінкам потрібна тривала гормональна терапія і зачаття під час її проведення їм протипоказане.

Відео дня

Результати дослідження

Метааналіз ґрунтувався на даних 39 досліджень, у яких брали участь загалом 114 тис. пацієнток із раком грудей та понад 8 млн жінок із загальної популяції. Дослідження проводилося під керівництвом Маттео Ламбертіні, доктора медичних наук, Університету Генуї (Італія).

Результати показали, що жінок, які вижили після раку грудей, ймовірність завагітніти набагато нижче, ніж у жінок у загальній популяції. Проте більшість досліджень, включених у метааналіз, не збирали інформацію про те, скільки жінок намагалися завагітніти, каже Ламбертіні.

У кількох проведених дослідженнях більш ніж половина жінок, які намагалися зачати дитину, дійсно завагітніли, і більшість із них змогли зробити це природним шляхом, без необхідності використання допоміжних репродуктивних технологій.

З іншого боку, аналізи також показали, що вагітність наставала у деяких жінок, які не хотіли зачати дитину, що наголошує на важливості всебічного консультування з питань безпліддя, що стосується не лише збереження фертильності, а й контрацепції.

Серед жінок, які вижили після раку грудей та завагітніли, не було більш високих шансів мимовільного аборту або таких ускладнень, як прееклампсія, а у їхніх немовлят не було більш високих ризиків уроджених аномалій.

Однак у групі жінок, що вижили після раку грудей, були вище шанси на кесарів розтин, передчасні пологи, низьку масу тіла при народженні.

Вагітність виявилася безпечною з точки зору загальної виживаності, незалежно від BRCA-статусу тих, хто вижив, вузлового статусу, отримання хіміотерапії, результату вагітності (завершена у порівнянні з абортом) та інтервалу між вагітностями.

Висновок

Результати цього метааналізу представляють обнадійливі, оновлені дані щодо можливості та безпеки зачаття у молодих жінок із попереднім діагнозом раку молочної залози. Це важлива інформація для покращення консультування молодих жінок з раком грудей з питань безпліддя, яка допомагає їм та їхнім лікарям у прийнятті обґрунтованих рішень щодо майбутнього планування сім'ї.

За словами Халлі Мур, доктора медицини з Клівлендського інституту раку клініки Тауссіг в Огайо, важливо обговорювати з пацієнтами з раком грудей побажання щодо майбутньої вагітності та варіанти збереження фертильності під час початкового діагнозу. Вищий ризик важких пологів та ускладнень у плода вимагає ретельного спостереження за цими вагітностями.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки