Жорсткий удар по українських аліментниках: адвокат розповіла, що зміниться

14,5 т.
Жорсткий удар по українських аліментниках: адвокат розповіла, що зміниться

Депутати Верховної Ради ініціюють внесення змін до законодавства, яке посилить відповідальність боржників по сплаті аліментів.

Про це в ефірі ObozTV заявила адвокат Наталія Горбаль.

Вона зазначила, що це питання носить дуже прогресивний характер.

"Виконавці в силу існуючих норм законодавства позбавлені дієвих способів захисту прав дітей на їхнє належне утримання. Виходячи з цього, Мін'юст і Верховна Рада ініціювали внесення змін до законодавства, пов'язане з цим процесом. І вони підсилюють відповідальність неплатників аліментів", - наголосила вона.

Відео дня

За словами адвоката, це буде сприяти відстоюванню прав дітей в суді.

"Законодавство встановлює наступний порядок: виконавець має право ініціювати це перед судом, і суд вирішує чи обмежувати боржника у праві виїзду за кордон чи ні. Але це тільки за умови, якщо боржник ухиляється від оплати аліментів. І це є каменем спотикання у суді. Виконавцю необхідно в суді довести, що боржник ухиляється", - зазначила Горбаль.

У Раді пропонують полегшити виконавцям роботу в цьому напрямку.

"На сьогоднішній день революційна норма, яку хочуть внести в закон - замінити слово "ухиляється" на "не виконує рішення суду", - додала юрист.

Як писав "Обозреватель", Мін'юст заявив, що планує закріпити в законі посилення кримінальної відповідальності батьків, які ухиляються від сплати аліментів понад 1 року.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки