МоваЯзык

/ Новини медицини

Пийте на здоров'я: лікарі довели, що кава серцю не шкодить

Вчені довели, що кава або інші кавові напої не призводять до одного з найпоширеніших захворювань серця - миготливої ??аритмії.

Дослідник Сюзанна Ларссон з Швеції разом з колегами провела масштабне дослідження, що торкнулося 80 тис. громадян цієї скандинавської країни і США. Експерти проводили опитування на предмет вживання кави та інших кавових напоїв, а також фіксували роботу серця і судин. Приблизно 9% учасників експерименту страждали миготливою аритмією. Всього спостереження тривали більше 12 років, - пише Naked Science.

Виявилося, що навіть якщо людина вживала каву в дуже великих кількостях, це не призводило до миготливої ??аритмії. Не стикалися з додатковими труднощами і ті, хто вже мав таку хворобу. Щоб підтвердити висновки, вчені розширили групу добровольців, а також проаналізували праці своїх колег. У результаті число учасників дослідження збільшилася до 250 тис.

у

Результати додаткового аналізу залишилися незмінними: кофеїн збільшував шанси на розвиток хвороби у чоловіків і частково зменшував у жінок. Самі вчені говорять, що любителям кави боятися нічого. У всякому разі, миготлива аритмія не пов'язана з частим вживанням цього напою.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що медики розповіли, чому не можна пити каву на ніч.

Ти ще не читаєш наш Telegram? А даремно! Підписуйся

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини