Вчені змогли "омолодити" старі і крихкі кістки

11,5 т.
Вчені змогли 'омолодити' старі і крихкі кістки

Французькі вчені змогли відновити міцність і зберегти цілісність кісток при остеопорозі спеціальною піною, яку ввели за допомогою ін'єкцій. В її основі - фосфат кальцію, який давно використовується як компонент кісткового цементу.

Така піна більше підходить для старих і крихких кісток, - передає "Медпортал".

Істотною відмінністю нового матеріалу є його здатність утворювати макропори - порожнини діаметром більше 50 нм. Всі інші ін'єкційні кісткові цементи такою властивістю не володіли, що ускладнювало їхнє застосування для посилення губчастої кісткової тканини.

Кістковий цемент у формі піни швидко зміцнює кістки, а його введення практично не завдає дискомфорту пацієнтам. Крім фосфату кальцію, до складу піни входить гідрогель, який і сприяє утворенню бульбашок повітря.

Відео дня

Ефективність використання нового матеріалу була протестована на кроликах. Вчені вже з'ясували, що піна не має токсичну дію, але до того, як матеріал почне використовуватися для лікування людей, належить провести ще чимало додаткових перевірок.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що американські медики винайшли довговічні пломби зі скла.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки