В Україні вперше зробили "руку" із сенсорними датчиками: відеофакт

4,1 т.
В Україні вперше зробили 'руку' із сенсорними датчиками: відеофакт

Унікальний протез із сенсорними датчиками, які реагують на рух м'язів, вперше виготовили в Україні.

Київське протезно-ортопедичне підприємство об'єднало власні розробки з іноземними технологіями, завдяки чому волонтер Роман Дзівінський, який залишився без руки під час подій Євромайдану, знову отримав кінцівку, - передає "Радіо Свобода".

Усередині протеза встановлені сенсорні датчики, які реагують на рух м'язів. Вони, у свою чергу, дають імпульс, який передається на кисть і на пальці.

Директор Київського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства Сергій Страшний каже, що це - зарубіжні розробки.

Відео дня

У разі ремонту комплектуючих він знімається з людини і видається фірмі-виробнику. Замість нього ставиться запасний комплект, і людина продовжує користуватися обома кінцівками.

Як повідомляв "Обозреватель", український військовослужбовець Олег Березовський, який у зоні проведення антитерористичної операції на Донбасі втратив обидві кисті рук, освоїв професію масажиста.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки