МоваЯзык

/ Новини медицини

Вчені знайшли ген, що вбиває дитину в утробі матері

Генетики з Саудівської Аравії визначили, що мутації в гені TLE6, який відповідає за перші стадії поділу ембріона, призводять до гарантованої смерті зародка в перші дні після запліднення яйцеклітини.

Генетики зацікавилися подібними мутаціями, намагаючись розкрити загадку серії незвичайних, як здавалося, проблем зі штучним заплідненням яйцеклітин, які випробували відразу кілька жінок з двох аравійських сімей, повідомляє РИА Новости.

Біологи порівняли структуру геномів у представників цих сімей, відзначаючи всі дрібні мутації в життєво важливих генах, які могли бути пов'язані з порушеннями у розвитку зародка або проблемами при зачатті.

Їх порівняння та спостереження за життєдіяльністю клітин майбутніх батьків показали, що ДНК цих аравійців містить у собі "опечатку" довжиною в одну букву в гені TLE6. Даний ген і вироблений ним білок tle6 грають критичну роль у розвитку зародка на перших стадіях розподілу яйцеклітини, дозволяючи ембріону залишатися єдиним цілим до того, як він прикріпиться до стінок матки.

Боротися з такою проблемою дуже складно. За словами генетиків, проблема полягає в тому, що копії TLE6 включаються не одночасно, а з невеликою затримкою - спочатку материнська версія цього гена, потім батьківська. Це фактично робить жінку-носительку пошкодженого гена безплідною, і поки вчені колеги не змогли знайти способів подолати цю проблему.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що вчені знайшли ген, що збільшує термін життя на 60%.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини