Генетики створили помідори, які зупиняють хвороби і старіння

8,5 т.
Генетики створили помідори, які зупиняють хвороби і старіння

Британські вчені виростили помідори, в яких міститься велика кількість ресвератрола - потужного антиоксиданту з червоного вина, здатного уповільнити старіння і розвиток хвороби Альцгеймера.

"Важливі для медицини рослини часто буває складно вирощувати, і вони зазвичай вимагають тривалого часу для того, щоб виробити потрібні нам речовини. Наше дослідження дає нам фантастичну за своїми можливостями платформу для швидкого виробництва цих корисних речовин у томатах. Їх можна буде витягувати прямо із соку цих помідорів", - розповів Ян Чжан із центру Джона Іннеса в Норвіке, передає "РІА Новини".

Відео дня

Вчені виростили ГМО-томати і модифікували їх таким чином, щоб вони стимулювали клітини плодів виробляти дві корисні речовини - антиоксиданти ресвератрол і генистеин. Обидві ці речовини містяться всередині винограду та садових бобах, із ДНК яких вчені витягли гени, що відповідають за їхній синтез, і пересадили їх у геном томатів.

Читайте: Вчені довели, що пиво покращує якість сексу

Як показали перші експерименти з подібними ГМО-помідорами, вони здатні виробляти ліки в промислових кількостях - наприклад, в одному помідорі містилося стільки ж ресвератрола, скільки є в 50 пляшках червоного вина, і стільки ж генистеина, скільки є в 2,5 кілограмах бобів.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що генетики знайшли, у кого найміцніший шлунок у світі.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки