МоваЯзык

/ Новини медицини

Вперше в Україні лікарі провели унікальну операцію на серці

В Україні вперше проведена унікальна операція на серці. Пацієнтці Мар'яні Кізюк вживили в серце імплант, який допоможе продовжити їй життя на рік-два, поки не буде знайдений донор для пересадки.

Про це повідомляє "5 канал".

Серце Мар'яни не може нормально скорочуватися. Фактично одна його частина - це лівий відділ, не працює. Через це воно слабо качає кров до легень.

"У мене задишка при навантаженні. Проходжу 100 метрів і задихаюся. Зупиняюся, інакше я можу втратити свідомість. Мені не вистачає кисню", - поділилася дівчина.  

Для того, щоб провести складну операцію, пацієнтці зробили місцеву анестезію, оскільки наркоз у її стані протипоказаний. Імплант ввели через артерію і прикріпили на міжсерцеву перетинку. Невеликий отвір у приладі дозволить крові потрапляти в ліву частину органу.

Зазначається, що операцію транслювали для інших кардіологів на великих екранах.

На думку хірурга інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова Ігоря Дітківського, ця операція дає додатковий шанс для того, щоб дочекатися донора для пересадки серця. 

У світі подібну процедуру провели всього 25 пацієнтам, Мар'яна стала 26-ю. Для пацієнтів, які очікують трансплантації, це дуже важливо. Тим більше, що в Україні програма для пересадки серця взагалі не працює. 

Українцям необхідно щорічно щонайменше 400 пересадок серця. Трансплантації роблять тільки за кордоном. Лише в минулому році на проведення таких операцій Україна виділила 380 мільйонів гривень.

Мар'яна вже подала заявку в МОЗ. Їй обіцяють шукати донора, а на операцію планують відправити до Індії.

Як повідомляв "Обозреватель", українські медики провели унікальну операцію на обличчі.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини