МоваЯзык

/ Новини медицини

У Росії епідемія ВІЛ захлеснула країну: медики б'ють тривогу

Роскомнадзор оголосив, що захворювання на ВІЛ набуло масштабів епідемії в країні. Вірус усе частіше вражає громадян, які не входять у групи ризику.

"Слід визнати, що процес ВІЛ-інфекції можна охарактеризувати як епідемію. У Росії близько 1% людей живуть із ВІЛ, 30% не знають про це. Про те, що епідемія вийшла з традиційних груп ризику в загальну популяцію населення, говорить залучення жінок дітородного віку. Близько 40% тих, хто виявляється наразі хворим, складають жінки, зростає показник статевого шляху передавання", - повідомила начальник відділу епідеміологічного нагляду управління Росспоживнагляду по Санкт-Петербургу Ірина Чхінджерія, передає "Інтерфакс".

За даними відомства, близько 54% ??хворих інфікується ВІЛ при внутрішньовенному введенні наркотиків, порядку 42% - при гетеросексуальних статевих контактах. У Росії ВІЛ-інфіковані 1% вагітних жінок, щорічно у таких жінок приймають близько 600 пологів.

"Рівень захворюваності на ВІЛ у Росії становить 50,4 випадки на 100 тисяч населення, але в низці регіонів цей показник істотно, в два-три рази вищий. Серед них - Кемеровська, Свердловська, Томська, Новосибірська області. Більш ніж піввідсотка населення в низці суб'єктів живуть із ВІЛ-інфекцією, і тут Петербург входить у групу лідерів", - додала Чхінджерія.

На 1 листопада 2015 року загальна кількість осіб із ВІЛ-інфекцією, зареєстрованих у РФ, склала 986 тисяч 657 осіб.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що італійські вчені показали, де ховається ВІЛ.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини

Новини медицини

Новини медицини