МоваЯзык

/ Новини медицини

Вчені підтвердили небезпеку від диму електронних сигарет

Американські вчені визначили, що дим електронних сигарет є небезпечним для здоров'я курця й оточуючих - речовини, що містяться в ньому, викликають загибель клітин легенів та інших органів тіла.

"Звичайно, в нашому дослідженні ми використовували великі дози речовин, подібні до того, якби людина безперервно курила декілька годин. Тепер ми намагаємося зрозуміти, як можна обмежити їхній термін дії. Ми хочемо знати, яка доза речовин, що містяться в диму електронних сигарет, є критичною для клітин", - заявила Джессіка Ванг-Родрігез з університету Каліфорнії в Сан-Дієго, передає РІА "Новини".

Ванг-Родрігез і її колеги дійшли до висновку, що електронні сигарети, всупереч запевненням виробників таких інгаляторів, не менш шкідливі і небезпечні для здоров'я людини, ніж їхні звичайні тютюнові аналоги, простеживши за тим, як активна речовина з двох популярних марок таких приладів впливає на життя культур клітин легенів.

Як показали експерименти на культурах клітин легенів, і ті, й інші рідини викликали масову загибель клітин - у випадку з нікотиновими наповнювачами їх гинуло трохи більше, а у випадку з "пустушкою" - трохи менше.

Причиною загибелі клітин, за словами вчених, були ті речовини, які виробляються сигаретою під час випаровування робочої суміші, такі як формальдегід, і різні ароматичні наповнювачі (наприклад, диацетил), що мають сильний канцерогенний ефект. Накопичення цих сполук у живильному середовищі призводило до появи збоїв у ДНК клітин та запуску апоптозу - викиканню "програми самознищення".

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що вчені пояснили, чому людям важко кинути курити.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини