МоваЯзык

/ Новини медицини

Звільнення від фізкультури: експерт розповів, що потрібно знати батькам школярів

Учні, які отримали звільнення від уроків фізкультури, зобов'язані бути присутніми на заняттях і по можливості виконувати вправи з обмеженими навантаженнями.

Про це в ефірі Чорноморської телерадіокомпанії, відповідаючи на запитання "Обозревателя", заявив вчитель фізичної культури Сергій Чешейко.

"Звільнені від фізкультури повинні бути присутніми на уроках, переодягатися в спортивну форму і перебувати разом зі своїм класом. Якщо хвороба дозволяє дитині рухатися, то вона виконує завдання вчителя, але навантаження в таких випадках обмежене" - розповів Сергій Чешейко.

Уроки фізкультури є обов'язковими для всіх учнів і проводяться не більше 3-х разів на тиждень. У той же час, за необхідності отримати звільнення від фізкультури можна на підставі найрізноманітніших захворювань і патологій, підтверджених фахівцями в галузі медицини. При цьому у медичній довідці лікарі вказують повне або часткове звільнення від уроків. Відповідно існує 4 групи: основна (заняття проходять за загальною програмою і виконують всі нормативи), підготовча (учні займаються за основною програмою, але в міру своїх можливостей), спеціальна (особлива програма, без фізичних навантажень) і повне звільнення від уроків фізичної культури.

Під час уроків фізкультури вчитель повинен постійно стежити за станом здоров'я дитини, якщо учень виконав складну вправу, то потрібно перевірити його самопочуття.

"Урок фізичної культури - це урок підвищеної безпеки. Учитель повинен постійно бути присутнім на занятті і стежити за реакцією дитини на ту чи іншу вправу. Якщо дитина зробила складну вправу, то необхідно звернути увагу на її самопочуття, порахувати пульс і можливо надати учневі можливість відпочити. Професіонал повинен уміти знижувати навантаження"- повідомив Сергій Чешейко.

Відповідаючи на запитання, чи варто збільшувати кількість уроків фізичної культури у школі, фахівець заявляє про таку необхідність. Адже в період технічного прогресу дитина більше часу проводить біля монітора комп'ютера, а це позначається на стані її здоров'я.

"Сучасне покоління набагато слабкіше, через недостатню фізичну активністьі, надмірне захоплення відеоіграми і гаджетами. Нова програма враховує цей факт і в 2009 році була змінена нормативна база", - заявив експерт. "Батькам варто дати дитині можливість більше рухатися крім уроків в школі, у дворі або ж у спеціальних гуртках" - додав Сергій Чешейко

Як повідомляв "Обозреватель", раніше психологи розповіли, як змусити дитину займатися спортом.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

0
Коментарі
6
0
Смішно
1
Цікаво
2
Сумно
5
Треш

Блоги медицини