Психологи розповіли, що людина втрачає після 65 років

14,2 т.
Психологи розповіли, що людина втрачає після 65 років

Шотландські психологи визначили, що людина після 65 років не може вже розрізняти сарказм у розмові. І такі слова літні люди починають сприймати буквально.

Так вчені провели експерименти за участю 116 чоловіків і жінок у віці від 18 до 86 років. Випробовуваних просили прочитати серію історій або подивитися кілька відео, в яких були присутні повсякденні діалоги між друзями або подружжям. Частина цих історій і відео містили саркастичні висловлювання одного з учасників сцени. Наприклад, людина, якій не подобалася п'єса, заявляла, що вона фантастична. Наприкінці експерименту вчені запитували випробовуваних про побачене і прочитане, - пише "Вокруг света".

Відео дня

Проаналізувавши отримані дані, дослідники встановили, що люди похилого віку починаючи з 65 років з меншою ймовірністю розпізнавали саркастичні висловлювання, що містяться в діалогах. При цьому даний феномен не можна пояснити, наприклад, проблемами з пам'яттю у літніх людей (попередньо психологи за допомогою тестів виявили їх відсутність).

Вчені відзначили, що втрата здатності адекватно реагувати на сарказм може вплинути на відносини старіючої людини з оточуючими. На їхню думку, це позитивний вплив, так як більш позитивна людина краще налагоджує дружні зв'язки і спілкування, такі необхідні їй у похилому віці.

Як повідомляв "Обозреватель", психологи визначили, що приносить найбільше щастя людині.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки