МоваЯзык

/ Новини медицини

Вчені розвіяли популярний міф про вітамін D

Світовим органам охорони здоров'я настійно пропонується переглянути офіційне керівництво щодо вітаміну D після публікації фундаментального дослідження з Університету Суррея, яке розвіює міф про те, що вітаміни D2 і D3 мають однакову поживну цінність.

Про це повідомляє видання Medical Xpress.

Під час дослідження, використовуючи низькі дози вітаміну D у збагаченій їжі, вчені з'ясували, який із видів вітаміну D, D2 або D3, був більш ефективним у підвищенні рівня цієї життєво важливої поживної речовини в організмі. Вітамін D3 отриманий із продуктів тваринного походження, а D2 заснований на рослинах.

Протягом двох зимових періодів - часу, коли відомо, що поживна речовина відсутня в організмі - вчені спостерігали за 335 жінками. Учасниці були розділені на п'ять груп: кожна група отримувала або плацебо, або сік, що містить вітамін D2 або D3, і печиво з D2 або D3.

У результаті було виявлено, що вітамін D3 вдвічі ефективніше підвищує рівень поживної речовини в організмі, ніж його аналог D2. Рівні вітаміну D у жінок, які отримували вітамін D3 через сік або печиво, збільшилися на 75 і 74 відсотків порівняно з тими, хто отримував D2 за допомогою тих же методів. Ті, хто отримав D2, збільшилися на 33 відсотки і 34 відсотки протягом 12-тижневого експерименту. Ті, хто отримував плацебо, відчули 25-процентне скорочення вітаміну за той же період.

 "Важливість вітаміну D у наших тілах не слід недооцінювати, але наше дослідження показує, що вітамін D3 вдвічі ефективніше D2 в підвищенні рівня вітаміну D в організмі. Тобто ті, хто вживає D3 через рибу, яйця або вітамін D3, вдвічі частіше підвищують наявність поживних речовин в організмі, ніж під час споживання продуктів, багатих вітамінів D2", - прокоментувала результати провідний автор дослідження доктор Лора Тріповіч.

Також вчені зазначають, що це дуже цікаве відкриття, яке зробить революцію стосовно того, як сектор охорони здоров'я та роздрібної торгівлі розглядає вітамін D.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", вчені пояснили, чим небезпечний надлишок вітаміну D.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "авітаміноз" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини