Вчені довели, що спорт марний для довголіття

9,4 т.
Вчені довели, що спорт марний для довголіття

Фінські вчені з Університету Йювяскюля визначили, що спорт і фізичні заняття ніяк не впливають на тривалість життя. Довголіття багато в чому залежить від генетики, проте дослідники не заперечують, що фізична активність благотворно позначається на здоров'ї.

Для того, щоб з'ясувати, чи здатний спорт продовжувати життя, вчені провели ряд експериментів на щурах. Одна група щурів вела "звичайний" спосіб життя, а інша - активний, перебуваючи в клітці з різними тренажерами. Вчені з'ясували, що пацюки з високим рівнем фізичної активності жили на 16% менше, ніж ті, які вели "звичайний" спосіб життя, - передає Медпортал.

Для того, щоб показати, що на тривалість життя впливає саме спадковість, дослідники також провели експеримент за участю близнюків. Вони протягом 23 років спостерігали за парами одностатевих близнят, один з яких у дорослому віці почав регулярно займатися спортом. Виявилося, що тренування не продовжували життя. Втім, тепер авторам необхідно з'ясувати, чи сприяють довголіттю тренування, розпочаті ще в дитинстві.

Відео дня

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що вчені знайшли алкогольний спосіб продовжити життя.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки