МоваЯзык

/ Новини медицини

Вчені розкрили секрет, чому мозок закоханої людини працює "інакше"

Американські вчені розкрили нові аспекти роботи мозку людини, коли вона закохана. Свої досліди вони поставили на степових полівках.

Дослідники провели спостереження за допомогою крихітного пристрою, імплантованого в голову самця степової полівки. Інструмент дозволив їм відслідковувати потоки іонів кальцію, що йдуть через клітинні мембрани нейронів. Чим сильніше потік - тим більшу активність проявляє клітина, пише Nake d Science.

Так з'ясувалося, що при контакті з коханою самкою максимальна активність спостерігається в прилеглому ядрі. Це порівняно нечисленна група нейронів, що бере участь у мотивації нашої поведінки - формуванні емоцій і, звичайно, роботі системи винагороди. Прилегле ядро ??вважається одним з ключових елементів так званого "центру задоволення".

Контакт зі своєю парою змушував нейрони прилеглого ядра самця працювати на 20% активніше, ніж при контакті з будь-якою іншої самкою. Було виявлено навіть незначну кількість певних клітин, які "спрацьовують" лише в присутності коханої. Можливо, полівки, які подарували нам знання про "молекулу любові" окситоцин, незабаром принесуть вказівки і на "нейрони любові", активність яких пов'язана з появою цього романтичного почуття. Принаймні, у гризунів.

Степові полівки - популярний об'єкт для досліджень статевих стосунків. Ці гризуни - яскраво виражені однолюби, притому, що їхні найближчі родичі, полівки лугові, відрізняються повною розбещеністю і полігамією.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що медики розповіли, як працює батьківський інстинкт.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини