МоваЯзык

/ Новини медицини

Австрійські медики знайшли ліки, що омолоджують мозок

Австрійські медики з Медичного університету Парацельса виявили, що ліки від астми омолоджують мозок.

Дослідники провели експеримент за участю 20 молодих і 14 старих щурів. Вік перших був 4 місяці, що відповідало 17 людським рокам, а других - 20 місяців, що було еквівалентно 65-75 рокам людини, - передає "Медпортал".

Одна група тварин перорально в дозах, еквівалентних дозам, що призначаються людині, протягом шести тижнів отримувала монтелукаст ("Сингуляр") - ліки, що використовуються для лікування астми та алергічного риніту. Щури, що увійшли в контрольну групу, препарат не вживали.

Перед початком експерименту й одразу після його закінчення всі щури пройшли тести на навчання і пам'ять. До вживання монтелукаста старі щури показали набагато гірші результати, ніж молоді тварини. Однак шеститижневий курс препарату практично зрівняв здатності старих і молодих щурів, у яких, до речі, ніяких поліпшень помічено не було.

Ліки також значно зменшили запалення в головному мозку і посилили нейрогенез у старих щурів - до половини тих показників, які були у молодих. Зміцнився і гематоенцефалічний бар'єр, який послаблюється до старості.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що вчені розвіяли міф про п'ять чуттів людини.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини