Хворі, дізнайтеся: вчені визначили, яким лікарям не можна довіряти
Американські вчені визначили, що пацієнти менше довіряють тим лікарям, які використовують комп'ютер під час прийому хворого.
Так, вчені з Каліфорнійського університету проаналізували думки 47 пацієнтів, що страждали від різних хронічних захворювань - діабетом 2 типу, ревматоїдний артрит та застійна серцева недостатність, - пише "Медпортал".
Вчені інтерв'ювали учасників експерименту до візиту до лікаря, знімали на відео сам прийом і опитували їх після відвідин лікаря. Відеозапис дозволив визначити, наскільки часто лікар, який проводить прийом, користувався комп'ютером під час бесіди з пацієнтом.
Читайте: Медики виявили клітини, які показують "годинник смерті"
Виявилося, що лікарі, які практично не користувалися комп'ютером під час бесіди з пацієнтом, викликали довіру хворих - більше 80% відвідувачів, які звернулися до таких медиків, високо оцінили якість наданої їм допомоги.
Цей же показник серед пацієнтів лікарів, які надавали перевагу під час прийому вносити всі записи в комп'ютер, склав 48%. Людей не влаштовувало, що лікар не підтримував зоровий контакт із пацієнтами, дивлячись замість цього на екран монітора, звіряючись з історією хвороби або списком прописаних раніше препаратів. Пацієнтам також здавалося, що лікар неуважний до їхніх скарг.
Читайте: Медики заявили, що раком можна заразитися: з'явився перший пацієнт
Вчені пояснюють, що електронні системи обліку, безсумнівно, корисні, проте лікар повинен пояснити пацієнтові їхню важливість. Крім того, не варто забувати про емоційний і зоровий контакт під час прийому.
Раніше "Обозреватель" повідомляв, що лікарі назвали хвороби, які виникають після 30-ти років.