Банани, які врятують тисячі життів: науковці вразили новим відкриттям

24,0 т.
Банани, які врятують тисячі життів

Групі вчених з Австралії вдалося створити банани, здатні надалі врятувати тисяч людських життів. Вони багаті на провітамін А, від нестачі якого щорічно вмирає близько 750 000 дітей.

Про це пише Indi100.

Щоб вивести "біоорганічну" золотисто-помаранчеву м'якоть банана, вчені задіяли в роботі гени з специфічного фрукта, знайденого в Новій Гвінеї, який містив високий рівень провітаміну А.

Вітамін А відповідає за життєво важливі функцій - зростання, розвиток, імунну систему, зір та інші. Від його нестачі в організмі трапляються проблеми із зором, гострий же авітаміноз призводить до смерті 750 000 дітей щорічно.

Відео дня

Для роботи над новим видом банана вченим технологічного університету знадобилося 10 років. Відзначається, що весь цей час дослідження спонсорував Фонд Білла і Мелінди Гейтс, які пожертвували 7 600 000 доларів.

"Досягнення цих результатів є важливим етапом в нашому прагненні забезпечити корисне харчування для бідних громад Африки. Ми пробували сотні різних генетичних варіацій. Наша наука працює", - розповів один з учених, професор Джеймс Дейл.

Читайте: Що таке аутизм: важлива інформація для батьків

Пробірки з генами відправлять на поля Уганди, де введуть в бананові дерева і проведуть додаткові польові випробування нового сорту.

Банан, як відзначають вчені, є звичайною їжею в цих районах західноафриканських країн, тому вони сподіваються, що вирощування там бананів, багатих вітаміном А, допоможе місцевим жителям задовольнити їх дієтичні потреби.

Як повідомляв "Обозреватель", вчені закінчують розробку вакцини від невиліковної хвороби.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки