Медики знайшли новий спосіб повернути зір

10,1 т.
Медики знайшли новий спосіб повернути зір

Медики з Університету штату Оклахома в США стверджують, що знайшли новий спосіб повернути зір: генна терапія без застосування модифікованих вірусів. Вчені докладно описали, як вони за допомогою синтетичних наночастинок поліпшили зір мишам, страждаючим від пігментної дистрофії сітківки.

Цее захворювання є вродженим і характеризується поступовою втратою зору аж до сліпоти, повідомляє Neboley.

Для проведення експерименту вчені використовували мишей з пігментного дистрофією сітківки, викликаної зміною гена Rds. Тварин поділили на групи: першій групі мишей ввели наночастинки, що містять нормальну копію гена Rds, другій групі - тільки ген, а третій - фізіологічний розчин.

Потім учені проаналізували стан сітківки дослідних мишей і порівняли його зі станом сітківки здорових тварин і гризунів, які не проходили лікування. Крім цього, експерти виміряли рівень і характер експресії гена, а також з'ясували, які основні функціональні, структурні та біохімічні зміни виникають в результаті лікування.

Відео дня

Виявилося, що у тих мишей, яким ввели наночастинки, спостерігалося не тільки поліпшення стану сітківки, а й поступове повернення зору. На жаль, таких же позитивних результатів не спостерігалося в інших тварин.

Як повідомляв "Обозреватель", єксперті розповіли, як зберегти зір, якщо ви весь час працюєте за комп'ютером.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки