МоваЯзык

/ Новини медицини

"Так хто вбивці?!" Головний інфекціоніст України влаштувала скандал через ліки від гепатиту

Головний позаштатий спеціаліст МОЗ України зі спеціальності "інфекційні хвороби" Ольга Голумбовська повідомила, що в переліку державних закупівель лікарських засобів на 2017 рік немає препаратів для лікування гепатитів. 

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"Із сумом я змушена повідомити, що препаратів для лікування гепатитів немає не тільки в переліку закупівель на 2017 року, а немає ще і в регіонах, у межах закупівель на 2016 рік", - пише позаштатний інфекціоніст МОЗ.

"Оскільки я була основним ініціатором, розробником і виконавцем державної програми із вірусних гепатитів у нашій країні, неодноразово брала участь у заходах ВООЗ із розробки Глобальної стратегії елімінації вірусних гепатитів в Європі, я маю повне моральне право запитати - хто вбивці? Хто винен у тому, що є вже хворі, які не дочекалися необхідного їм лікування? Я сама була прихильником закупівель через міжнародні організації, але такого безладу ще не було ніколи", - додає вона.  

Їй вторить і якийсь благодійний фонд "Альянс громадського здоров'я", який також акцентує увагу на цій же проблемі.

"У затвердженому днями урядовому переліку лікарських засобів і медичних виробів, що закуповуються на підставі угод (договорів) зі спеціалізованими організаціями, поки немає препаратів для лікування туберкульозу та вірусних гепатитів", - сказано в публікації альянсу. 

Водночас "Обозреватель" знайшов на сайті регулятора інформацію про те, що 1 липня 2017 року набрала чинності постанова КМУ від 16 березня 2017 року №180, якою у новій редакції було затверджено Національний перелік основних лікарських засобів.

Дія зазначеної постанови стосується державних закупівель лікарських засобів, які здійснюються на всіх рівнях закладами охорони здоров'я, Державною службою України з надзвичайних ситуацій, іншими центральними органами виконавчої влади, які здійснюють закупівлі за бюджетні кошти. Тобто, якщо препаратів немає в реєстрі, то структури МОЗ не мають права купувати їх за бюджетні кошти. 

Вимога про закупівлю лікарських засобів із Національного переліку не поширюється на централізовані закупівлі МОЗ препаратів, які здійснюються через спеціалізовані міжнародні організації, а також до 1 січня 2019 не поширюється на дію пілотного проекту із реімбурсації препаратів інсуліну.

Постановою також встановлено, що після задоволення 100% потреби в лікарських засобах, включених до Національного переліку, замовники зможуть закуповувати лікарські засоби, не включені в нього. При цьому перевага повинна буде надаватися препаратам, включеним до галузевих стандартів у галузі охорони здоров'я. Тобто покриття потреб закладів охорони здоров'я в препаратах, що не увійшли до Національного переліку, буде здійснюватися за самостійним рішенням замовників після закупівлі 100% своєї потреби.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", Україна разом із Сомалі потрапила в світовій антирейтинг щодо вакцинації.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Місце
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини