Лікарі виправдали каву: немає ризику для хвороби серця

13,4 т.
Лікарі виправдали каву: немає ризику для хвороби серця

Американські медики з'ясували, що постійне вживання кави і кофеїновмісних продуктів не призводить до частішогосерцебиття, і, отже, не може викликати помітних порушень у роботі кардіорітма.

"Медики часто рекомендують пацієнтам не вживати постійно продукти з кофеїном для того, щоб уникнути порушень в кардіоритмі серця. Їх слід переглянути, оскільки ми, судячи з усього, даремно позбавляємо пацієнтів можливості їсти шоколад, пити каву або чай, які можуть насправді бути корисними для здоров'я серця і судин, а не шкодити їм", - розповів Грегорі Маркус з університету Каліфорнії в Сан-Франциско, пише РІА Новини.

Читайте: Лікарі розповіли, як просто уникнути хвороби серця

Маркус і його колеги прийшли до такого висновку, спостерігаючи протягом року за змінами в стані здоров'я і частоти серцебиття та іншими кардіоритммами, у 1,3 тисячі добровольців середнього віку, трохи більше половини, які регулярно брала каву та інші кофеїновмісні напої та страви.

Як виявилося, подібного зв'язку між кавою і кофеїном з одного боку, і аритмією передсердь, порушеннями в роботі шлуночків, не існувало. За підрахунками вчених, кількість людей, що страждали від тих і інших проблем з серцем, було приблизно однаково як в контрольній групі, так і серед любителів кави.

Читайте: Вчені створили калькулятор, який пророкує дату смерті

Відсутність подібного зв'язку спостерігалося як серед людей, що вживають невеликі кількості кави, 1-2 чашки день, так і серед активних любителів цього напою, що випивають по 5-6 чашок. Це означає, що можна з великою впевненістю говорити, що кава не приводить до частішого серцебиття і розвитку аритмії, роблять висновок вчені.

Як повідомляв "Обозреватель", вчені розповіли, як правильно харчуватися без хворобливих наслідків.