МоваЯзык

/ Новини медицини

Медики знайшли новий спосіб, щоб зупинити розвиток раку

Медики визначили, що ріст раку легень можна зупинити, якщо блокувати здатність клітин пухлини перемикатися на альтернативні джерела живлення.

Вчені дослідили, як клітини раку легенів реагують на недолік глюкози в середовищі. Для експериментів вчені вибрали найпоширеніший тип раку легенів - недрібноклітинний рак легенів, що становить від 85 до 90% всіх випадків захворювання раком легенів, - передає Газета.

У результаті роботи вдалося з'ясувати: коли глюкози стає мало, деякі клітини раку здатні змінювати свої харчові переваги і перемикатися з глюкози на амінокислоту глутамін. Дослідники також з'ясували, що перешкодити пухлині перейти на інше харчування можна, блокувавши фермент PEPCK. У ході експериментів було доведено, що блокування цього ферменту уповільнює ріст пухлини в організмі мишей.

Раціон здорових клітин організму і клітин, уражених раком, сильно різниться: клітини злоякісної пухлини ростуть дуже швидко і в якості основного джерела живлення використовують глюкозу, причому в кількостях, що перевищує споживання глюкози здоровими клітинами в сотні і тисячі разів. Коли глюкози стає недостатньо, ракові клітини змушені шукати альтернативні джерела живлення, щоб забезпечити своє зростання і виживання.

Раніше "Обозреватель" повідомляв, що лікарі відкрили важке генетичне захворювання, що вбиває дітей.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини