Анестезія та знеболення безоплатні для пацієнтів

52,6 т.
Анестезія та знеболення безоплатні для пацієнтів

Програмою медичних гарантій передбачено проведення анестезії (зменшення больової, тактильної та інших видів чутливості) під час хірургічних операцій та проведенні деяких видів досліджень. Анестезія є безоплатною для пацієнта при наданні медичної допомоги як в стаціонарних, так і в амбулаторних умовах.

"Анестезія не є додатковою послугою, це – частина комплексної медичної допомоги, яка надається та оплачується в рамках Програми медичних гарантій. Тож пацієнти, яким проводять хірургічне лікування, яким надають медичну допомогу під час пологів, лікування онкологічних захворювань або обстеження зі знеболенням, не повинні додатково оплачувати анестезію. Пацієнту безоплатно гарантується передопераційний огляд анестезіолога та анестезіологічне забезпечення під час проведення хірургічних втручань. Медичний заклад має забезпечити необхідні лікарські засоби, які входять до Національного переліку, а також ті, які закуповуються у централізованому порядку коштом інших програм державного бюджету", – зазначила Наталія ГУСАК, голова Національної служби здоров’я України.

Відео дня

Своєчасне знеболення використовується у 23 пакетах послуг, в 16 з них передбачено анестезіологічне забезпечення. Існують різні види анестезії, яку саме застосовувати – обирає лікар, залежно від стану пацієнта, його медичної історії та об'єму запланованого втручання/дослідження.

У сучасній медичній практиці використовують такі види знеболення: місцева анестезія, загальна анестезія, регіональна, зокрема епідуральна, спінальна. Програма медичних гарантій покриває всі види анестезії під час лікування та діагностичних процедур.

  • Місцева анестезія

Місцева анестезія діє короткий час, її використовують для втрати чутливості лише в обмеженій ділянці тіла. Під час процедури пацієнт залишається у свідомості. Для проведення такої анестезії використовують місцеві анестетики. Якщо необхідно знеболити більшу ділянку або якщо ін’єкція місцевого анестетика не знеболює достатньо добре, застосують інші види анестезії.

  • Регіонарна анестезія

Регіонарна анестезія використовується для знеболювання конкретної ділянки тіла, на якій буде проведена операція. Пацієнт перебуває у свідомості. Існує дві форми регіонарної анестезії – спінальна та епідуральна. Виконується лікарем анестезіологом.

  • Загальна анестезія

Загальна анестезія – стан, коли втрата больової чутливості супроводжується глибоким контрольованим сном та втратою свідомості. Надається лікарем-анестезіологом.

Перед проведенням анестезії лікар у повній мірі зобов'язаний поінформувати пацієнта про обсяг запланованого втручання, про запланований вид анестезії та про можливі ризики ускладнень.

Проведення місцевої або загальної анестезії передбачено при проведенні досліджень для раннього виявлення новоутворень за пакетами послуг: "Бронхоскопія", "Гістероскопія", "Езофагогастродуоденоскопія", "Колоноскопія", "Цистоскопія".

Пакетом "Стоматологічна допомога дорослим та дітям" гарантується місцева анестезія на всіх етапах діагностики та лікування під час надання допомоги дітям та дорослим.

При пологах жінка може розраховувати на немедикаментозні та медикаментозні методи зниження відчуття болю: анальгетики, газові анестетики, епідуральну аналгезію, спінальну аналгезію тощо.

Своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування передбачено також за пакетом "Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах". Зокрема, пацієнту гарантується обов’язкове анестезіологічне забезпечення під час виконання всіх інвазивних діагностичних та інших лікувальних процедур.

При стаціонарному лікуванні більшість пакетів передбачають своєчасне знеболення або анестезіологічне забезпечення. Це:

  • Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах
  • Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій
  • Медична допомога при пологах
  • Медична допомога при гострому мозковому інсульті
  • Медична допомога при гострому інфаркті міокарда
  • Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах
  • Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах
  • Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках
  • Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та-або хворими, протягом перших трьох років життя
  • Лікування дорослих та дітей методом трансплантації органів
  • Лікування дорослих та дітей методом трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин
  • Діагностика та лікування дорослих і дітей, хворих на туберкульоз, у стаціонарних та амбулаторних умовах
  • Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям

А також в пакетах з лікування онкологічних захворювань:

  • Хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у стаціонарних та амбулаторних умовах
  • Радіологічне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у стаціонарних та амбулаторних умовах
  • Лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями у дорослих та дітей в стаціонарних та амбулаторних умовах.

Ознайомитися з обсягом послуг за кожним пакетом можна за посиланням: https://cutt.ly/Qee5qwRe.

НСЗУ сплачує медичним закладам за анестезію або знеболення, вимагання коштів за них є порушенням прав пацієнта. У разі вимагання коштів слід звернутися за скаргою до головного лікаря закладу. Якщо він не вирішує проблему, треба звернутися зі скаргою до місцевого департаменту охорони здоровʼя або залишити скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ в розділі "Громадянам": https://cutt.ly/hewPO7gU.

Також залишити скаргу можна:

  • За безкоштовним номером контакт-центру 16-77. Оператор гарячої лінії зафіксує скаргу та допоможе оформити звернення.
  • Надіслати офіційний лист на електронну пошту: [email protected].
  • Надіслати лист на поштову адресу НСЗУ: проспект Степана Бандери, 19, м. Київ, 04073.
  • Написати звернення на особистому прийомі громадян.

Більше про безоплатні медичні послуги – в електронному посібнику "Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024". Завантажити посібник можна за посиланням: https://cutt.ly/Nw5buw0b.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки