МоваЯзык

/ Новини медицини

Апеляційний суд залишив у силі скасування штрафу, накладеного АМКУ на "Екофарм"

83.9т
Читати матеріал російською

Північний апеляційний господарський суд Києва залишив без задоволення апеляційну скаргу АМКУ на прийняте у грудні 2020 року рішення Господарського суду міста Києва, яким було скасовано штраф, накладений антимонопольниками на виробника противірусного препарату Протефлазід.

Нагадаємо, влітку 2020 року Антимонопольний комітет України наклав штраф розміром 3 210 464 грн на фармкомпанію "Екофарм" (рішення АМКУ №430-Р від 10 липня 2020 року).

АМКУ стверджував, що фармкомпанія нібито порушила Закон "Про захист від недобросовісної конкуренції", коли опублікувала на своєму сайті науковий звіт Інституту епідеміології Академії медичних наук України про здатність діючої речовини протефлазід гальмувати реплікацію коронавірусів.

Компанія оскаржила штраф у суді. Господарський суд Києва у грудні 2020 року вказав, що наукові звіти є науково-технічною інформацією не можуть трактуватись як реклама, адже містять специфічну інформацію, розраховану на вузьке коло фахівців. Також відзначено, що АМКУ жодним чином не аргументував свою логіку, трактуючи публікацію звіту про лабораторні дослідження як "розповсюдження неправдивої інформації", а також не надав доказів отримання фармкомпанією конкурентних переваг.

Господарський суд Києва зробив висновок, що розробник-виробник препарату насправді не порушував Закон "Про захист від недобросовісної конкуренції" і не розповсюджував неправдивої інформації, а відтак штраф, накладений АМКУ, було скасовано.

Як свідчить портал Єдиного контакт-центру судової влади України, АМКУ подав апеляційну скаргу на це рішення.

Справа розглядалась майже три місяці. 21 квітня 2021 р. Колегія апеляційного суду прийняла рішення залишити без задоволення апеляційну скаргу АМКУ.

Нагадаємо, що згідно з повідомленнями ЗМІ, діюча речовина протефлазід протягом останнього року досліджувалась in vitro в лабораторіях США, Німеччини та Іспанії. Ці дослідження отримали висновок: "Лікарський засіб Протефлазід проявляє специфічну противірусну активність по відношенню до коронавірусів CoV229E та SARS-CoV-2".

Також повідомлялось, що на початку квітня поточного року два профільних академічних інститути – епідеміології ім. Громашевського НАМНУ та молекулярної біології НАНУ – спрямували в медичні заклади України Інформаційний лист із аналізом висновків досліджень діючої речовини протефлазід в Україні, США, Німеччини та Іспанії.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Автор
0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини