Бездимні нікотиновмісні продукти є кращими для серцево-судинної системи курців за звичайні сигарети, – боснійські лікарі

Бездимні нікотиновмісні продукти є кращими для серцево-судинної системи курців за звичайні сигарети, – боснійські лікарі

Бездимна тютюнова продукція - краща альтернатива звичайній сигареті, - впевнені сучасні вчені. Вона має менший вплив на здоров’я за хімічним складом та більш ефективна у відмові від звичайних сигарет, - кажуть боснійські лікарі, керуючись даними масштабних клінічних досліджень. Чому медикаментозна терапія майже безсила проти згубної звички? І як можна вберегти здоров’я серцево-судинної системи, обираючи нікотин у більш безпечній формі?

Здорова серцево-судинна система та легені без відмови від нікотину, - завдання не з простих для запеклих курців. Та поява бездимної тютюнової продукції створює усі умови для менш шкідливого споживання нікотину й навіть повної відмови від сигарети, - стверджує терапевт-кардіолог, координатор з профілактики серцево-судинних захворювань в Асоціації кардіологів Боснії та Герцеговини Ельнур Смаїч.

"Лише 3% курців назавжди кидають курити сигарети серед 80% бажаючих. Навіть найвитриваліші знову повертаються до звички через півроку".

Відео дня

Такі статистичні дані оприлюднив лікар на симпозіумі "Мультидисциплінарний підхід у лікуванні серцево-судинних захворювань", що відбувся в Тузлі.

Сучасний спосіб життя більшості людей важко назвати здоровим. Адже, крім куріння, ми мало рухаємося, вживаємо шкідливі продукти, трансжири, багато кави та алкоголю. Додайте до цього забруднене повітря, надто швидкий темп життя та шум - і ви рано чи пізно матимете проблеми зі здоров’ям. І насамперед ці несприятливі фактори вплинуть на серцево-судинну систему, - вважає кардіолог.

"Тому ми радимо нашим пацієнтам відмовитися хоча б від куріння й алкоголю та більше рухатись. Помірні фізичні навантаження і відмова від шкідливих звичок можуть забезпечити ефективну профілактику захворювань сердечно-судинної системи", - наголошує дослідник.

Однак більша частина курців звичайних сигарет не може відмовитися від куріння. Тому Ельнур Смаїч пропонує переходити на менш шкідливу альтернативу курінню – нікотиновмісні бездимні продукти, зокрема системи нагрівання тютюну, нікотинові паучі або снюс, електронні сигарети.

Без різких рухів: профілактика серцево-судинної системи курців

Технологія нагрівання тютюну передбачає вироблення значно меншої кількості шкідливих речовин порівняно зі звичайною сигаретою, - аргументують численні наукові та клінічні дані. Наприклад, згідно з клінічним дослідженням SURVAPES на базі Римського університету Сапієнца, технологія нагрівання тютюну, а не його спалювання, має менш шкідливий вплив на організм людини з точки зору артеріального тиску.

"Лікарі мають безліч пацієнтів, які не можуть кинути курити. Ми не можемо контролювати цей процес, але можемо рекомендувати таким пацієнтам менш шкідливу альтерантиву – бездимні нікотиновмісні продукти", - говорить кардіолог.

"Наразі вистачає наукових досліджень, які доводять, що менш шкідлива альтернатива звичайної сигарети може стати кращою профілактикою задля збереження здорової серцево-судинної системи курців", - підсумовує Смаїч.

Ситуація в Україні: консервативні підходи й нові технології

Українські лікарі та інші спеціалісти сфери охорони здоров'я досі керуються принципами відмови від куріння за інформаційним посібником 2018 року. Хоч за останні роки було опубліковано чимало досліджень, а на ринку з’явились менш шкідливі альтернативи сигаретам, та в нашій країні все ще практикують медикаментозну терапію.

"На сьогодні в Україні застосовується лише медикаментозна терапія у відмові від куріння", - зазначає лікар-кардіолог, кандидат медичних наук Ольга Срібна.

Лікарка впевнена, що перехід від куріння сигарет на електронні сиситеми нагрівання тютюну може допомогти знизити шкідливий вплив на здоров’я курців та їх оточення.

"Крім світового досвіду, в Україні є результати власного клінічного дослідження, яке було проведено науковцями на базі Інституту кардіології ім. акад. М. Д. Стражеска у 2017 році", - стверджує пані Срібна.

Клінічне дослідження доводить: перехід на електронні системи доставки нікотину допомагає усунути шкідливу дію сигаретного диму, не порушуючи киснево-транспортну функцію крові. Це в свою чергу дозволяє уникнути пошкодження судин.Отримані результати свідчать також про менш шкідливий вплив електронних сигарет та систем нагрівання тютюну на серцево-судинну систему порівняно із використанням звичайних сигарет.

Незважаючи на консервативні підходи, в нашій країні вже є клінічно доведені дослідження, які підтверджують менш шкідливий вплив електронної тютюнової продукції на серцево-судинну систему порівняно зі звичайною сигаретою. Для курців, які не готові повністю відмовитися від куріння, це один із способів зниження шкідливого впливу на організм.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки