МоваЯзык

/ Новини медицини

Безкоштовно, але за гроші: скільки українців платять за медицину

За медичну допомогу в державних медичних установах платять 69% українців, із них 33% - майже завжди, 25% - іноді й ще 10% платили кілька разів.

Як повідомляє Дзеркало Тижня, про це свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та КМІС.

Принципово не платять за безкоштовну медицину тільки 11% опитаних, не платять, тому що у них немає грошей, 16% пацієнтів.

З тих, хто платить за медичну допомогу, 33% респондентів дякують лікареві на свій розсуд, 38% пацієнтів платять, скільки скажуть, 29% оплачують внесок на рахунок благодійного фонду при поліклініці/лікарні.

Готові офіційно відшкодовувати лікарні 15% вартості медичних послуг 15% українців, за умови, що інше оплатить держава.

Дослідження провели фонд "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 23 жовтня по 5 листопада 2017 року серед 1614 респондентів у всіх регіонах України за винятком окупованих територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6%. Опитування здійснювалося за фінансової підтримки програми "Включайся!", яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Pact в Україні.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", сьогодні жоден українець не застрахований від використання неякісного або фальсифікованого лікарського засобу, оскільки кількість неякісних ліків в Україні набагато більша, ніж звітує Державна служба лікарських засобів і обігу наркотиків.

Не набридаємо! Тільки найважливіше - підписуйся на наш Telegram-канал

Читайте всі новини по темі "Жити здорово" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини