МоваЯзык

/ Новини медицини

В Україні виявили шокуючу кількість підроблених ліків

На сьогодні жоден українець не застрахований від використання неякісного або фальсифікованого лікарського засобу, оскільки кількість неякісних ліків в Україні набагато більша, ніж звітує Державна служба лікарських засобів і обігу наркотиків.

Як повідомляє УНІАН, про це заявив голова координаційної ради громадської організації "Медичний контроль" Ігор Щедрін.

За його словами, наприкінці літа в ГО "Медичний контроль" звернувся пацієнт, який постраждав від побічних реакцій від прийому лікарського засобу під час госпітального лікування.

"Пацієнт запідозрив, що це підробка. Він надіслав нам зроблену за свої гроші хіміко-лабораторну експертизу, тому що готувався до суду. Результати експертизи мене приголомшили: у складі препарату, в трьох серіях, було виявлено речовину, яка не визначена в складі і при реєстрації препарату. Ми направили запити і в Державну службу лікарських засобів України, яка повинна здійснювати контроль, у Державний експертний центр. Нам відповіли з Державної служби лікарських засобів і обігу наркотиків, що це не їхня справа, тому що вони можуть реагувати, якщо Державний експертний центр або іншу установу до них звернеться, або якщо були критичні наслідки для пацієнта", - повідомив він.

На думку Щедріна, статистикою Державної служби лікарських засобів і обігу наркотиків не можна довіряти. "Це означає, що поки ніхто не помер, поки немає критичних наслідків для здоров'я українців, то немає і ніякої реакції держави на те, що сталося.

Це означає, що підроблених ліків, сфальсифікованих ліків, може бути на порядок, на два порядки більше, ніж про це звітує Державна служба лікарських засобів України. Статистикою, яку ми маємо, яку публікує Державна служба лікарських засобів і обігу наркотиків, вже не можна довіряти, бо вони не хочуть реагувати на кричущий випадок, коли їм просто приносять вже готову, зроблену пацієнтами експертизу в незалежній лабораторії.

Це означає, що вони повинні були б самі провести експертизу в установленому законом порядку. Тобто взяти три серії препарату самостійно, провести в акредитованих лабораторіях Держлікслужби аналізи і відповісти громадськості. Насправді, цього не сталося за три місяці, поки ми ведемо переписку з державними інстанціями. Незважаючи на це, ми просимо звернути увагу на те, що у нас сама система не працює.

Слабкою ланкою є небажання Державного експертного центру або Держлікслужби в кожному конкретному випадку реагувати. Якщо вони хочуть, то перевірятимуть препарат. "Якщо не хочуть - не будуть", - наголосив голова координаційної ради ГО "Медичний контроль".

У свою чергу експерт ГО "Медичний контроль" із нормативно-правових питань Михайло Жірченко сказав наступне: "Нині склалася ситуація, при якій фактично відсутня робота інституту. Це не проблема якогось лікаря або посадової особи. Відсутня фактично дієвий контроль - контроль за контролем, оскільки ті органи, на які покладено контроль, фактично його не проводять, а механізму дієвого контролю за тим, хто контролює, фактично немає. Тому проглядається маленька проблема, яка перер постає в глобальну. Це означає, що зазначені інститути не працюють".

Як раніше повідомляв "МедОбоз", вітамінні добавки сприяють підвищенню рівня енергії і продуктивності, схудненню, зниженню стресу і позбавлення від зморшок.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Жити здорово" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини