Бустерна вакцинація проти COVID-19 потрібна уже через 5 місяців: що дізналися ізраїльські вчені

Бустерна вакцинація проти COVID-19 потрібна уже через 5 місяців: що дізналися ізраїльські вчені

Проведені в Ізраїлі досліди показали, що імунітет проти COVID-19, набутий завдяки мРНК-вакцинам, максимально ефективним лишається лише в перші три місяці. Після цього періоду ризик зараження поступово починає зростати.

Про результати експериментів та необхідність бустерної дози вакцини написало німецьке видання Focus. Повідомляється, що поступово кількість специфічних для Sars-CoV-2 антитіл і Т-клітин у крові зменшується. Це призводить до того, що імунній системі необхідно дедалі більше часу, аби зреагувати на вірус, який потрапив в організм.

Процес послаблення захисту особливо небезпечний у випадках із такими варіаціями коронавірусу, як "Дельта". Адже цей штам вірусу особливо швидко розмножується, тому імунна система може не зреагувати вчасно на небезпеку.

Відео дня

Вчені під керівництвом Аріеля Ізраеля із компанії медичного страхування Leumit, провели дослідження та проаналізували дані 80 тисяч вакцинованих громадян Ізраїлю. Метою було зрозуміти, як швидко ослабне імунітет. Для цього було проаналізовано, у скількох людей тести на коронавірус були позитивними, незважаючи на вакцинацію. Також вчені відслідковували зміну кількості таких осіб залежно від часу, котрий пройшов від часу введення другої дози препарату.

Одні з найвідоміших мРНК-вакцин – Moderna та BioNTech/Pfizer.

"Ізраїль був серед перших країн, які провели масштабну кампанію з вакцинації", – наголошують дослідники. Саме рання кампанія вакцинації мРНК-вакциною від BioNTech/Pfizer дозволила досягнути ефективної масової імунізації громадян. Однак країна також стала однією з перших, де кількість інфікувань знову почала зростати. Саме цей феномен і вирішила дослідити команда Ізраеля.

Аналіз дав доволі цікаві результати: у перші три місяці кількість інфікованих склала лише 1,3%, сюди включені також і люди з безсимптомним перебігом захворювання, але з позитивним ПЛР-тестом.

Однак уже на четвертий місяць кількість інфікованих почала стрімко зростати і збільшилась майже удвічі – до 2,4%. На п'ятий місяць динаміка збереглася і кількість заражених становила вже 4,6%. Після перших 5 місяців ситуація лише погіршилася: як показало тестування, у часовий проміжок від 150 до 179 днів після другого щеплення – кількість хворих на коронавірус зросла до 10,3%, а коли було перейдено позначку в 180 днів – показники становили вже 15,5%.

Бустерна доза вакцини може стати необхідністю.

Вчені наголошують, результати дослідів підтверджують, що імунітет до Sars-CoV-2, набутий завдяки мРНК-вакцині, починає слабшати після перших трьох місяців від другого щеплення препаратом. Ба більше, через пів року ризик інфікування становить уже близько 15%. Хоча і зазначається, що аналізувалася саме частота зараження, а не його тяжкість та симптоми.

І все ж, як вважають дослідники, це яскраво демонструє необхідність впровадження ревакцинації десь після 5 місяців після того, як було зроблено друге щеплення. Вони акцентують, що варто піти на такий крок, аби зупинити розповсюдження вірусу. Адже навіть якщо особа хворіє безсимптомно – вона здатна інфікувати інших.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше про необхідність масової ревакцинації заявив генеральний директор американської компанії Pfizer Альберт Бурла. Він вважає, що третя бустерна доза дає дуже високий рівень захисту від COVID-19.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки