Бутерброд – отрута: Супрун пояснила небезпеку популярного снеку
Улюблені багатьма бутерброди, що складаються з хліба, масла і ковбаси, є дорогою і вкрай нездоровою їжею.
В.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook пояснила, що стандартні компоненти в наборі становлять небезпеку для організму.
"Білий хліб містить багато солі. В 100 грамах хліба — приблизно п’ята частина денної норми солі. Хоча в залежності від приготування хліба, ця цифра може відрізнятися і бути значно вищою. Багато солі = ризик захворіти на серцево-судинні хвороби, що переважно пов’язані з високим артеріальним тиском або серцевою недостатністю", – пояснила вона.
Читайте: Як приймати ліки: Супрун попередила про небезпеку
Також в хлібі високий глікемічний індекс, в зв'язку з чим стрімко піднімається рівень цукру в крові. А коли він впаде, знову прокинеться голод.
"Ковбаса, як прикро для багатьох це не було б почути — нездорова усім. В ній також багато солі. До прикладу, в 100 грамах салямі половина денної норми солі. Це процесоване м’ясо — глибоко перероблений продукт, що містить домішки, зокрема, нітрит і бензпірен. Нітрити додають до ковбасних виробів, аби вони мали рожевий колір. Бензпірен потрапляє в ковбасу при копченні, і надає їй характерного запаху і канцерогенних властивостей", – уточнила вона.
За словами Супрун, регулярне споживання ковбаси або сосисок збільшує ймовірність раку прямої кишки і підшлункової. Тому вона порадила відмовитися або звести до мінімуму вживання цього продукту. До того ж, кг ковбаси коштує значно дорожче за кілограм хорошого м'яса.
"Щодо масла вчені не протестують. Якщо це справжнє вершкове масло, а не спред або маргарин, то все в порядку. У ньому є вітаміни А, D, K і жирні кислоти з коротким ланцюгом, які швидко включаються в метаболізм, а не запасаються на боках. У маслі багато насичених жирів, від надмірного вживання яких нас справедливо застерігають медики. Наприклад, в 100 грамах масла насичених жирів у середньому половина – 50 г (жирністю 81%), а це – подвійна денна норма для нашого організму", – пояснила Супрун.
Якщо ж відмовлятися від бутербродів не хочеться, вона порадила наступні варіанти. Білий хліб замінити на висівковий, в якому міститься більше вітамінів, клітковини, а глікемічний індекс менше. Або використовувати житній хліб – в ньому багато магнію, заліза, кальцію і вітамінів групи В.
Ковбасу замінити печеним м'ясом, печінковим паштетом, форшмаком або хумусом, в яких міститься білок, залізо і цинк. Також додавати овочі, яблука, зелень, коренеплоди і гриби до паштетів.
Можна використовувати сир і зелень, фета і солодкий перець, паштети з баклажанів, або грибів, або гарбуз і сало.
Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Супрун виступила за легалізацію марихуани в медичних цілях, через що піднявся шум в мережі.