Чи безпечна вакцинація від COVID-19 під час вагітності

4,1 т.
Чи безпечна вакцинація від COVID-19 під час вагітності

Згідно з рекомендаціями Американської медичної асоціації (AMA), вагітні можуть щепитися від COVID-19 дозволеними вакцинами без обмежень попри те, що дані про безпеку при вагітності обмежені.

Експерти, ґрунтуючись на поточних знаннях, вважають, що вакцини проти COVID-19 навряд чи становлять небезпеку для вагітної або плода. Приймаючи рішення про вакцинацію потрібно враховувати співвідношення рівня передачі коронавірусу у спільноті, особистий ризик заразитися COVID-19, підвищений ризик тяжкої форми COVID-19 для пацієнта і потенційні ризики для плода з відомими та потенційними перевагами вакцинації та ефективністю вакцини.

Відео дня

Виробники вакцин також стежать за результатами клінічних випробувань вагітних. Ранні дані систем нагляду за безпекою препаратів не виявили проблем, пов'язаних з безпекою вакцинованих вагітних або їхніх дітей. Необхідно додаткове спостереження, особливо серед вакцинованих у першому і другому триместрах вагітності.

Рекомендації Американського коледжу акушерів і гінекологів

Американським коледжем акушерів і гінекологів (ACOG) розроблені практичні рекомендації щодо вакцинації вагітних і годуючих жінок. Згідно з ними, будь-які відмінні умови для вакцинації вагітних/годуючих не потрібні. Тестування на вагітність перед отриманням будь-якої вакцини від COVID-19 не потрібно.

Ґрунтуючись на механізмі дії вакцин від COVID-19 і продемонстрованої безпеки та ефективності у клінічних випробуваннях II та III фази, очікується, що профіль безпеки та ефективності вакцин для вагітних буде аналогічний профілю, що спостерігається у невагітних.

ACOG зазначає, що твердження, що зв'язують вакцини COVID-19 з безпліддям, не обґрунтовані та не мають наукових доказів, що підтверджують їх.

Вакцини від COVID-19 можуть вводитися одночасно з іншими вакцинами, у тому числі протягом 14 днів після отримання іншої вакцини, наприклад, проти грипу.

Проспективное когортне дослідження, проведене у двох академічних центрах, показало, що вакциновані вагітні та жінки виробляли імунні відповіді, аналогічні з невагітними контрольними жінками, і генерували більш високі титри антитіл, ніж ті, які спостерігалися після зараження SARS-CoV-2 під час вагітності. Крім того, створені вакциною антитіла присутні у пуповинної крові та грудному молоці після вакцинації матері (Gray 2021, Prabhu 2021).

Жодна зі схвалених вакцин проти COVID-19 була протестована на вагітних. Проте, дослідження на вагітних вже почалися, і зараз проводиться постриночний нагляд.

В Європі були опубліковані дані досліджень токсичності для розвитку і репродуктивної токсичності (DART) вакцини Pfizer-BioNtech від COVID-19. Згідно зі звітом, представленим Європейською агенцією з лікарських засобів, дослідження на тваринах з використанням вакцини Pfizer-BioNtech не вказують на прямі або непрямі шкідливі ефекти щодо вагітності, розвитку ембріона/плода, пологів або постнатального розвитку.

Станом на 7 червня 2021 року у програмі перевірки здоров'я після вакцинації v-safe (CDC 2021) було зареєстровано понад 123 тис. вагітностей. На підставі обмеженої інформації, наданої самими пацієнтами, у вагітних, включених у програму v-safe, не спостерігалося жодних нетипових або серйозних небажаних явищ.

Ризик зараження COVID-19 при вагітності

Згідно з наявними даними, вагітні з симптомами та недавно вагітні пацієнти з COVID-19 мають підвищений ризик більш важкого захворювання в порівнянні з невагітними однолітками (Delahoy MMWR 2020, Khan 2021).

Хоча абсолютний ризик важкої форми COVID-19 низький, ці дані вказують на підвищений ризик госпіталізації у відділення інтенсивної терапії, потреби в штучної вентиляції легенів, а також на летальний результат у вагітних з симптоматичною інфекцією COVID-19 в порівнянні з невагітними.

Вагітні та недавно вагітні пацієнтки з супутніми захворюваннями, такими як ожиріння і діабет, можуть піддаватися ще більш високому ризику важкого захворювання відповідно до загальної популяції з аналогічними супутніми хворобами.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки