Чи є проблема поширення сифілісу серед чоловіків-гомосексуалів

Чи є проблема поширення сифілісу серед чоловіків-гомосексуалів

Сифіліс – виліковна інфекція, що легко діагностуються. Всесвітня організація охорони здоров'я у 2016 році поставила амбітну мету – знизити глобальну поширеність сифілісу до 2030 року на 90%. Однак статистика свідчить про зворотне, і в період 2015-2019 рік захворюваність у США зросла на 74%, в інших країнах – в Австралії, Південній Кореї та Великобританії, спостерігаються аналогічні тенденції.

Проведений нещодавно систематичний огляд і метааналіз охоплював 275 досліджень у 77 країнах. Він виявив, що в усьому світі майже 8% чоловіків, які практикують секс з чоловіками (ЧСЧ), можуть хворіти на сифіліс.

За словами директора медичних досліджень Інституту Фенуей, Бостон, Массачусетс, Кеннета Майера, поширеність сифілісу зазвичай вище серед ЧСЧ, в основному серед тих субпопуляцій, у яких є кілька сексуальних партнерів. Перешкодою для скринінгу, виявлення і лікування інфекції в цій групі населення може стати відсутність доступу до медичної допомоги та недовіра до лікарів.

Відео дня

Доцент Лондонської школи гігієни та тропічної медицини, Лондон, Великобританія, Метью Чіко вважає, що скорочення числа випадків сифілісу потребує зосередження втручань на групах підвищеного ризику, таких як ЧСЧ. За його словами, існує реальна нестача знань про найбільш імовірну поширеність сифілісу серед ЧСЧ на глобальному рівні.

Проведене дослідження включало дані про поширеність сифілісу серед ЧСЧ, опубліковані в період з 1 січня 2000 по 1 лютого 2020 р. Були виключені дослідження, які включали тільки ЧСЧ, які живуть з ВІЛ, споживачів ін'єкційних наркотиків, пацієнтів, які регулярно відвідують клініки з лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), і людей, що звертаються за допомогою тільки з приводу ІПСШ або інших генітальних симптомів. При включенні цих груп глобальна оцінка поширеності захворювання була б вище.

Згідно з результатами, опублікованими 8 липня в The Lancet Global Health, поширеність сифілісу у світі за період 2000-2020 років серед ЧСЧ становила 7,5%. Показник коливався від 1,9% в Австралії та Новій Зеландії до 10,6% у Латинській Америці та Карибському басейні. Для порівняння, за оцінками ВООЗ, в усьому світі 0,5% чоловіків в загальній популяції страждають сифілісом, таким чином поширеність хвороби серед ЧСЧ в 15 разів більше.

За словами Майера, раніше спроби оцінити поширеність сифілісу серед ЧСЧ, як правило, проводилися в країнах з більш високими доходами, таких як США. Після даного дослідження можна стверджувати, що сифіліс – глобальна проблема охорони здоров'я, що важливо усвідомлювати лікарям для проведення відповідного скринінгу.

Регіони, де поширення ВІЛ перевищує 5%, мали більш високі показники сифілісу у порівнянні з регіонами, де поширеність ВІЛ була нижче – 8,7% і 6,6% відповідно. Оцінки поширення сифілісу також були вище для країн з доходом нижче середнього і вище середнього (8,7% і 8,6% відповідно).

Обмеження дослідження

Автори визнали, що у дослідження були деякі обмеження, зокрема, на регіони Східної та Південно-Східної Азії припало більше половини (54,5%) глобальних точок даних, використаних у дослідженні, і на них припадало понад 82% учасників дослідження. За словами Чіко, це підкреслює відсутність даних з інших регіонів світу.

Попри це обмеження, дослідники розраховують, що результати "стануть наполегливим закликом до дії", щоб сфокусувати увагу на групах підвищеного ризику сифілісу, таких як ЧСЧ.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки